Cejrowski krytykuje program "500 plus": Uczą się teraz siedzieć w domu. Im się teraz odechciało pracować

• Dziennikarz Wojciech Cejrowski skrytykował program "500 plus"
• Stwierdził, że 500 zł na dzieci zniechęca niektórych do pracy
• Do lipca w ramach programu wypłacono rodzinom ok. 5 mld zł

- 500+ doprowadzi gospodarkę w drugą stronę niż chce PiS. Rozdawanie po 500 zł powoduje, że coraz mniej osób pracuje - stwierdził Wojciech Cejrowski w przeglądzie prasy w Radiu Koszalin. Wypowiedź dziennikarza cytuje portal wmeritum.pl.

Zdaniem Cejrowskiego, pieniądze powinny być przyznawane na podstawie indywidualnych potrzeb i oceny sytuacji. W przeciwnym wypadku są wydawane niewłaściwie lub wprost zniechęcają do zawodowej aktywności.

"Panie, ja mam trójkę dzieci, to ja mam 1000 złotych"

- Proszę się przejechać po lasach, w zeszłym roku w moich lasach widziałem 20-30 zbieraczy jagód. Słoik jagód to 10 złotych. Zbieracz jest w stanie zebrać do trzech słoików dziennie. Daje to ok. 500 zł miesięcznie. Wszystkie osoby, które zasłużyły sobie na jedno 500 zł, a wcześniej zbierały jagody, w tej chwili bez zmiany swojego standardu życia przestają zbierać jagody. Jak dostał 500, to jemu już się odechciało. W tej chwili stoi dwóch albo trzech, a było ich dwudziestu - mówi Cejrowski.

- Oni teraz uczą się siedzieć w domu, a nie pracować. Im się odechciało pracować. Miałem facetów do wycinania trzciny. W tym roku ich nie mam i oni mi uczciwie powiedzieli: "panie, ja mam trójkę dzieci, to ja mam 1000 złotych miesięcznie. Mam reumatyzm, nie będę przychodził do pana" - dodał dziennikarz.

Cejrowski: Cała masa ludzi się zadłuży

Stwierdził także, że program "500 plus" może zachęcać do brania kredytów.

- W hipermarketach pojawiają się kuszące oferty za 500 zł. Nagle wysyp telewizorów, które kosztują 500 zł, wysyp pralek, które kosztują 500 zł. To jest zachęta, żeby to nie poszło na dzieci, ale tego typu przedmioty. Wysyp ofert kredytowych: "kup sobie samochód, twoja rata wyniesie 500 zł". To jest tak kuszące, że cała masa ludzi pójdzie w tym kierunku i się zadłuży - zapowiada Wojciech Cejrowski.

Zobacz także: Witek: Marzymy o rozszerzeniu 500 plus

 

Więcej o:
Komentarze (378)
Cejrowski krytykuje program "500 plus": Uczą się teraz siedzieć w domu. Im się teraz odechciało pracować
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 74 razy 58

  wot i geniusz, ten Cejrowski, ciekawe jak się zorientował ze rozdawanie pieniędzy na zasadzie: czy się stoi czy się leży, jeszcze nigdy, nikomu i nigdzie nie poprawiło życia... a wręcz przeciwnie

 • smok61

  Oceniono 68 razy 38

  "Zrzekam się polskiego obywatelstwa i przyjmuję paszport Ekwadoru. Chętnie byłbym obywatelem RP, ale demokratycznie zdecydowano o wcieleniu do Unii Europejskiej, która zniewala człowieka metodami biurokratycznymi. Nie mam więc wyboru. Poza tym w Ekwadorze są fajne podatki" - oświadczył Cejrowski.

  Znaczy lubię Cejrowskiego i lubię jego filmy, ale to nie jest obywatel Polski.
  To człowiek, który ma na uwadzę tylko i wyłącznie swój interes.

  I właściwie nie mam nic przeciwko temu, ale przeróżne pieśni patriotyczne, w ustach takiego człowieka brzmią absurdalnie .

 • stefaniszyn

  Oceniono 37 razy 31

  Cejrowski stracił facetów do wycinania trzciny, to się teraz wkurzył. Ale na PiS i Dudę na pewno głosował.

 • komercyjny02

  Oceniono 37 razy 23

  Osobistym IDEAŁem pomocy społecznej pana WC jest to, co przedstawił w swych reportażach z miasta w Amazonii oraz z Ziemi Świętej: rodzina po prostu wystawia tam staruszka ojca czy też dziadka (bywa, że głuchego kalekę) na ulicę, stawia za jakimś straganikiem z falafelami czy bananami czy czymś podobnym. I niech sobie teraz staruszek sam zapracuje na przeżycie. Kto oglądał - ten potwierdzi.

 • t0maszek44

  Oceniono 26 razy 20

  Fajnie jak człowiek z reumatyzmem musi harować przy wycince trzciny, bo pewnie na żarcie albo na leki mu brakuje. Cejrowskiemu marzy się pańszczyzna chyba

 • maryjanek66

  Oceniono 24 razy 18

  przeciez każdy wie ze 500 plus to łapówka wyborcza, która wyjdzie Polsce bokiem, nic nowego...

 • antylitania_chwili

  Oceniono 39 razy 15

  A wszystko to na kredyt - Morawiecki i Kowalczyk już to przyznali. Ludzie zostaną w domach bo mogą mieć ile mieli bez wysiłku, a pieniądze przejedzą. To było do przewidzenia i wielu przed tym ostrzegało. No więc gdzie ten zysk dla gospodarki? Konsumpcja taka jak wcześniej a pracuje mniej...

 • pis_znowu_lze

  Oceniono 32 razy 14

  Celem programu 500+ nie jest i nigdy nie było zwiększenie dzietności w Polsce. Rzeczywisty cel został już osiągnięty: głosy patologii dały Kaczyńskiemu władzę. Dzisiaj nikogo w PiS nie interesują negatywne konsekwencje tego programu, takie jak wyuczone bezrobocie czy większa sprzedaż telewizorów i C2H5OH... Dzisiaj w PiS trwa burza mózgów: jakie tu przedstawić nowe pińcet plus w 2019, żeby niepełnosprawni umysłowo znów zagłosowali po linii i na bazie? Ot, cała tajemnica.

 • sailor20170605

  Oceniono 28 razy 14

  Czytam i nie wierzę. Nawet taki Cejrowski widzi, że to pomysł do dudy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX