Komentarze (193)
"DGP": Rząd PiS chce pogrzebać sztandarowy projekt Tuska. Ministerstwo sportu zaprzecza
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 15 razy 11

  "Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym, co fizyczne, a tym, co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki."

 • actchris

  Oceniono 10 razy 10

  Ja bym rozebrał jeszcze autostrady bo to tez PO zrobiło a remonty trzeba robić.

 • zoltar666

  Oceniono 10 razy 10

  jako dzieciak o takich boiskach nawet nie marzyłem. graliśmy na asfaltowym przed szkołą, lub na jakiś łąkach. Orliki są czymś wspaniałym, są świadectwem rozwoju kraju. O zasadności ich budowania przekonują mnie co dzień, chmary młodych ludzi grających w nogę, kosza czy siatkę. W moim mieście działa prężnie piłkarska liga szóstek, drużyn jest tak dużo że funkcjonuje podział na ligi 1, 2 i 3. Czy to nie jest wspaniałe? młodzież zamiast tracić czas pod blokiem z browarem w ręku, realizuje się sportowo i towarzysko właśnie na znienawidzonych przez towarzyszy z PiS-u orlikach. nie niszczcie tego!

 • ebom

  Oceniono 12 razy 10

  Remontować w tym kraju cokolwiek zanim zupełnie się rozsypie, toż to zupełna awangarda! Ehh, szkoda dzieciaków, u nas ten orlik jest wielkim hitem :/

 • kazek1948

  Oceniono 14 razy 10

  PO budowała ORLIKI , dla dzieci i młodzieży , a pisiołki pomniki dla starych pier......ów. Co jest bardziej wartościowe.

 • knl111

  Oceniono 14 razy 10

  "...rząd nie da pieniędzy na niezbędną modernizację boisk wybudowanych w ramach programu Orlik 2012". Bo nie ma. Bo wszystko idzie na 500+. Żeby rodziło się więcej dzieci, którym nie potrzebne będą boiska.

 • honkers

  Oceniono 11 razy 9

  Działalność PiS wobec młodzieży można określić jednym słowem - ZBRODNICZA. Na głupie, nikomu niepotrzebne pomniki zdrajców i renegatów kasę mają, na oszusta i hochsztaplera Rydza też ale na to aby wyciągnąć młodzież z domów na podwórka na boiska na orliki NIE.

 • vomitorium1

  Oceniono 9 razy 9

  "w imię politycznej walki PiS chce dokonać anihilacji przełomowego programu. I to tylko dlatego, że zrealizowała go Platforma".
  to stara metoda
  stosowana już
  w egipcie grecji czy rzymie
  gdzie wymazywano
  imiona i dokonania skazanych na zapomnienie
  (damnatio memoriae = "potępienie pamięci”)

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 9

  Minister sportu tymczasem forsuje pomysł szkolnych klubów sportowych.
  =====================================================
  Idzie nowe SKS-y były w czasach PRL. Pani minister od oświety wraca do systemu szkolnictwa z czasów PRL. Najwyższą władzę w państwie sprawuje Prezes PiS, czyli "współczesny" I Sekretarz KC PZPR. I po chvj była ta cała "rewolucja"?

 • leszek.30

  Oceniono 9 razy 9

  Do tego, wszystkie, a już na pewno większość 'Orlików" było wyświęcone, poświęcone, przez biskupów, czy proboszczów z danej parafii... To, do "katolików" z PiS-bolszewii, nie trafia !?

 • pandzik

  Oceniono 10 razy 8

  Moj 7 letni syn w szkole mial tylko przygotowanie do pasowania, potemprzez 2 miesiace jaselka. Na wiosne jakies piesni religijne.

  Wszystko zamiast wf..u.

 • alwaysonline

  Oceniono 8 razy 8

  Szkół też nie modernizujcie, bo wybudowano je w PRLu!

 • kocanka1954

  Oceniono 8 razy 8

  PiS przyjął jedną zasadę "jak się dorwiemy do władzy, zniszczmy wszystko co zostało w Polsce zbudowane przez ostatnie 27 lat".Konsekwentnie wprowadza swój destrukcyjny plan w życie. Bo Kaczyński to jest niszcząca siła destrukcji.Barany zachłysnęły się 500+ i dostały zaćmy na oczach.Odzyskają ostrość wzroku,kiedy okaże się ze w 2017 roku i kolejnych latach zamiast 500+ otrzymają "zero".Bo na ten cel pieniędzy w budżecie nie będzie. Na rok 2016 były, ponieważ to poprzedni rząd zostawił budżet w doskonałym stanie.PiS wciśnie budżet jak cytrynę,a gdy już ani jedna kropla "soku" nie poleci przystąpi do ekstremalnego zadłużenia Polski.Sprzeda ja kawałek po kawałku.

 • puch-atek

  Oceniono 8 razy 8

  Boże, widzisz a nie grzmisz! Przyp ierdol raz a dobrze w tę drugą Kaczkę, Maciorę, Klempę i resztę tej degrengolady PISdzielskiej i pseudo-religijnej, żeby nastało 1000 lat pokoju na ziemi.

 • andrzejg52

  Oceniono 8 razy 8

  I co sie dziwicie.
  W tym roku zabraknie 5 mld na "pinset", skądś trzeba urwać.
  poza tym, pisi "suweren" uprawia wyłącznie "podnoszenie ciężarów", a do tego nie potrzeba Orlika, wystarczy ławeczka w parku lub pod sklepem.
  ---------
  Gdyby zarządcy Orlików zebrali sie do kupy, utworzyli stowarzyszenie (fundację) i poszukali pieniedzy w Unii ?
  Wydaje mi sie, że Unia, żeby kaczej bandzie utrzeć nosa, znalazła by sposób na finansowanie.

 • eugen111

  Oceniono 8 razy 8

  Przecież Najwyższy Prezes uprawia sport w postaci głaskania kota, Obatel jest wybitnym sportowcem, Gowin był bramkarzem ale w knajpie, i tak można wymieniać jako wyjątkowo usportowione środowisko PiSowców. Minister sportu? a kto jest tym ministrem? Tak oto jedynie na setkę Pisowcy są dobrzy o czym może powiedzieć niejaki J.M Jackowski który po pijaku w sejmie prawił swoje wywody.

 • maria18

  Oceniono 7 razy 7

  PISowi nie potrzebne są "orliki", rozdać po kotku i bamboszach. A papież powiedział "wstańcie z wygodnych kanap", ale co tam słowa papieża , wzorem ich jest Kaczyński się,

 • dornjuan

  Oceniono 7 razy 7

  Słuchajcie bańka. Macie miliardy dla patologii a nie macie milionów dla sportowców ?

 • m8ts

  Oceniono 7 razy 7

  tu na razie jest boisko ale będzie kartoflisko

 • kotwkaloszach

  Oceniono 9 razy 7

  Nie zdziwi mnie, jesli autostrad wybudowanych za PO tez nie beda pisiorki utrzymywac i remontowac...za to moze wybuduja "wlasne", rownolegle do obecnych...

 • gregdrive100

  Oceniono 7 razy 7

  Ku.wa odpie...lcie sie chociaż od boisk sportowych!!! Pi...olone nieuki, szmaciaże i poj..ane NIEUKI BEZ KREGOSŁUPA I KADR. Na koniec dodam że PiS to zdrajcy polskiej sprawy, skoro WSZYSTKO niszczą.

 • nikifor666

  Oceniono 7 razy 7

  ale po co WF? bedzie dodatkowa godzina religgi i po problemie.

 • antrop

  Oceniono 7 razy 7

  Najważniejsze że krzyże są w każdej klasie, wf to drobiazg, każde dziecko dźwiga teczkę chodzi do szkoły!

 • lz5

  Oceniono 7 razy 7

  Zamiast głupiego ganiania za kawałkiem skórzanej szmaty dzieci powinny się uczyć patriotyzmu i zgłębiać wiarę. Wszystkie orliki powinny być zatem przekazane kościołowi pod budowę świątyń i parafii! Won z zgniłymi zachodnimi wzorcami! Suweren nie potrzebuje tężyzny fizycznej ale duchowej! 2600 nowych kościołów na 26 miesięcznicę prawdziwego odzyskania przez Polskę niepodległości! Niech żyje IVRP!!!

 • kaktus1a

  Oceniono 7 razy 7

  PiS zastąpi Orliki boiskami z PRL-u. Dziurawe klepisko z dwoma kamieniami i jedna krzywą bramką. No co? Orły Górskiego przecież na takich się wychowały.

 • insmy

  Oceniono 7 razy 7

  Typowy idiotyzm polski. Polak to ostatni burak w Europie. Kaczyński stawia na kościól, zamiast na młodych ludzi, ich wykształcenie, szczególnie sportowe. Wanżnym jest, aby młodzi się rozwijali, rośli, by nie potrzebowali w dorosłym wieku stawać na drabince.

 • kllk1221

  Oceniono 7 razy 7

  szukanie kasy na 500+,
  wszystko wstrzymaja,przerwa,zaniechaja byle sztandar z 500+ powiewal

 • Janusz Senex

  Oceniono 7 razy 7

  Jasne,po cholerę jakieś WF-y,ł prezes przez całe życie nie dotknął piłki i ma się doskonale.
  A że ŁAJZA -oj tam,oj tam,nie ma się co czepiać.

 • kormo

  Oceniono 7 razy 7

  Na ch... WF? wprowadzić dodatkowe lekcje religii

 • flipvert

  Oceniono 7 razy 7

  Postawia areny do corridy. Prezes lubi.

 • korcia2000

  Oceniono 9 razy 7

  PO CO BOISKA? LEPIEJ W KAŻDEJ SZKOLE URZĄDZIĆ KAPLICĘ....

 • dornjuan

  Oceniono 6 razy 6

  Rozumiem, że bańka biegał całe życie po zużytym tartanie ?

 • Grzegorz Piskorz

  Oceniono 8 razy 6

  q*wa!, jak długo jeszcze i ile jeszcze ten pis sp*doli w Polsce? Przecież wiadomo, że jak się z czegoś korzysta, to musi się zużyć! Wiem, bo prawie co dzień korzystam z Orlika. Dzięki niemu wielu młodych nie siedzi w domu, tylko "rżnie w gałę" - i komu to przeszkadza?

 • kiesier

  Oceniono 8 razy 6

  "Jak dodał resort, "nie ma możliwości tworzenia specjalnego narodowego programu naprawy orlików, ponieważ rząd Platformy Obywatelskiej..."" - a co z: "Dobra-zmiana" i "Damy-Radę"?

 • bywalipnie

  Oceniono 6 razy 6

  Nie było moim zdaniem lepszego pomysłu na aktywizacje społeczności lokalnej niż ORLIKI. to jest super sprawa! Ludzie - nie tylko dzieci - na prawdę z nich korzystają. Co jest super dla zdrowia i społeczności.

 • rlnd

  Oceniono 6 razy 6

  > ponieważ rząd Platformy Obywatelskiej tworząc program nigdy nie planował środków z budżetu państwa na ewentualne remonty 2600 obiektów

  Oczywiście, wina Tuska. Ale żeby coś z tym zrobić - to nie, przecież
  1) to są obiekty zrobione za Tuska
  2) nie będą wydawać cennej kasy tak potrzebnej krewnym i znajomym

 • marko_33

  Oceniono 6 razy 6

  Orliki to jeden z lepszych pomyslow i dla mnie noe ma znaczenia kto to wymyslil. Pytanie kto to piwinien remontowac? Panstwo zbudowalo ale koszty utrzymania powinny poniesc gminy. To jest moje zdanie. Generalnie chodze na 4 orliki w poznaniu i tylko na jednym boisko do kosza wymaga naprawy. Na inmych poza wymiana koszy siatek itp jest ok. Wiec skad sie bierze te 500 mln moze w rzeczywistosci jest to 100 mln. Mam takie szczescie ze chodze na dobrze utrzymane orliki?

 • kaczynski7

  Oceniono 8 razy 6

  minusik za 1 zeta ... minusik za 1 zeta ... pisiory maja kase to moga placic ... i jeszcze jeden minusik ..

 • kaczynski7

  Oceniono 6 razy 6

  Do rodeo nie potrzeba orlikow - wystarczy klliepisko

 • aietes

  Oceniono 6 razy 6

  pieniądze na orliki poszły na SDM i szczyt NATO. Polskie dzieci mają za dużo ruchu i zbyt mało wolnego czasu. Lepiej kraść, pić piwo na klatce w bloku lub grać w gry komputerowe.

 • maxxx35

  Oceniono 6 razy 6

  przecież już jest potrzebna kasa na patologię 500+

 • coelka

  Oceniono 6 razy 6

  OCZYWISCIE WYRZUCIC DO KOSZA TYLE KASY ZEBY POKAZAĆ KTO TU RZADZI, TYPOWA POLAKA PISOWSKA MENTALNOSC , POZATYM NA KOSCIÓŁ JEST

 • haber73

  Oceniono 6 razy 6

  Powinni teraz budować areny do walki byków-Jaruś to uwielbia więc nie będzie problemów z kasą.A"orliki"?Przecież to pomysł Tuska to i zarazić się na nich można jakąś dżumą i cholerą!Prawdę gadam panie Sasinie,Gliński itd?.......

 • Konrad Dudek

  Oceniono 6 razy 6

  Ja grywam na Orlikach często i jeszcze nie widziałem takiego, co by wymagał generalnego remontu poza załataniem siatek w bramkach i piłkochwytach. Nie wiem skąd takie liczby, czy w innych regionach te boiska się zapadają, czy jak? (gram głównie w W-wie i na przedmieściach).

 • titta

  Oceniono 6 razy 6

  Demokratyczne panstwo to umowa spoleczna w ktorej obywatele skladaja sie na wspolne potrzeby i wybieraja swoich przedstawicieli aby tym dobrem zarzadzac. Rzad moe byc bardziej z prawej czy lewej strony i miec rozne koncepcje, ale maja one darzyc do poprawy dobrobytu i funkcjonowania spoleczenstwa.
  I to sie w pisowskich - komuszych rozumkach nie miesci. Bo dla nich liczy sie wladza i pokazywanie kto tu rzadzi, a spoleczenstwo jest tylko ciemna masa traktowana jako narzedzie ku temu. Ludzie sie nie licza, nikt (albo malo kto) zastanawia sie co jest dobre dla spoleczenstwa, wazne jest tylko co szkodzi wroga lub jest na pokaz.
  Poprzednie rzady nie byly wolne od bledow, od glupoty i od walki o wladze. Ale chociaz trzymaly sie idei rzadow demokratycznych.
  Kochani rodacy: orliki sa wasze nie rzadu. Do warzych przedstawicieli - poslow marsz! W konu po to utrzymuja swoje biura, nie po to aby dawac prace krewnym i zagarniac nadwyzki do swojej kieszeni!

 • stefa555

  Oceniono 6 razy 6

  Pokraki nie widzą korzyści z uprawiania sportu,. Może zamiast lekcji w/f w szkole zwiększyć lekcję religii a kase przeznaczona na remonty orlików przekazać rydzykowi.Dla największego pisiorowego pokraki wszystko co powstało za poprzednich rządów trzeba zniszczyć. Ale Polacy tego mu nie zapomną. Przyjdzie pora na kaczora.

 • lukasz208409

  Oceniono 6 razy 6

  powinno się zabrać wszystkie dobra kościoła bo po co im to mają służyć Bogu kościół i malutka plebani i powinno się je opodatkować a szczególnie Rydzyka ale on ma Kaczke w kieszeni jak i cały PIS śmierdzący obłudą

 • anwdin-san

  Oceniono 6 razy 6

  WF należy zlikwidować całkowicie.
  Do klęczenia w kościele żadna sprawność fizyczna nie jest potrzebna, a pienidze zaoszczędzone na etatach wf-istów i szkolnych obiektach sportowych można znacznie lepiej wydać na 500+ i dofinansowanie Radia Maryja.
  Chwalmy Pana!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX