Ten wywiad z "Do Rzeczy" mógł ci umknąć, a Schetyna ogłosił właśnie ostry zwrot w prawo

• Grzegorz Schetyna jest za utrzymaniem przez PO "konserwatywnej kotwicy"
• Przewodniczący PO zapowiada koniec z "lewicowymi eksperymentami"
• W wywiadzie dla "Do Rzeczy" Schetyna mówi, że "Europa idzie na prawo"

W najnowszym numerze tygodnika"Do Rzeczy" przewodniczący PO Grzegorz Schetyna opowiada Markowi Migalskiemu m.in. o przyszłości kierowanej przez siebie największej partii opozycyjnej.

Jestem zwolennikiem utrzymania przez PO konserwatywnej kotwicy. Chcę powrotu do źródeł Platformy, czyli jej liberalno-konserwatywnego charakteru. Chcę też, by była w swoim przekazie chadecka

- Koniec z lewicowymi eksperymentami? - pyta Marek Migalski. - Tak, bo lewicowy elektorat socjalny, w związku z "500+", zameldował się w PiS, a reszta to raczej Partia Razem, środowiska LGBT - odpowiada przewodniczący PO.

W obecnej formule lewicy nie ma i nie będzie. Jej elektorat po części już jest w PiS, po części będzie u nas ze względu na naszą antypisowskość, a po części wyląduje w tych podmiotach skrajnych

- Czyli PO chce pozostać partią prawicową? - pyta były europoseł.

Dzisiaj wyraźnie widać, że Europa idzie na prawo. W wyniku różnych czynników. Społeczeństwa europejskie będą szukać konserwatywnego modelu politycznego. I gdy będzie to oparte na chrześcijaństwie, to właśnie taki model może być przyszłością kilku najbliższych dekad

W rozmowie również o niedawnym wyrzuceniu czterech członków partii. - Musimy PO umeblować na nowo - twierdzi Schetyna. Kiedy to meblowanie się skończy? - 1 października, czyli w dniu kongresu programowego - mówi polityk.

Kto wtedy nie będzie z nami razem, ten już w ogóle nie będzie

Cały wywiad w nowym numerze tygodnika "Do Rzeczy".

Wywiad mocno skomentował na Facebooku Adrian Zandberg z partii Razem. - Lider Platformy mówi otwarcie: nie interesują go ani lewicowi wyborcy ("elektorat socjalny zameldował się w PiS, a reszta to raczej Partia Razem") ani złowrogie "środowiska LGBT". Platforma Obywatelska ogłasza powrót do ostrego konserwatyzmu - napisał na swoim Facebooku.

A TERAZ ZOBACZ: Kuchciński: Powstanie uchroniło Europę przed komunizmem

 

Więcej o:
Komentarze (396)
Ten wywiad z "Do Rzeczy" mógł ci umknąć, a Schetyna ogłosił właśnie ostry zwrot w prawo
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 101 razy 79

  PO będzie się ścigać z PiS-em we wchodzeniu w doopę klerowi. Jak się Polacy zorientują, że to KK ich w trąbę robi, to obie pójdą na dno.

 • endrju1521

  Oceniono 83 razy 67

  Tak jest. Należy zaprowadzić ład boży !

  Ziemia, ziemianom

  fabryki, fabrykantom,

  bieda, biedakom !

  A "kościołowi", 80% udziałów w ministerstwie skarbu państwa.

 • pan.szklanka

  Oceniono 69 razy 55

  Całe szczęście, że nie przyjęliśmy islamskich uchodźców. Mogliby nam pod pretekstem islamu zabronić in vitro, badań prenatalnych, zmuszać kobiety do rodzenia dzieci z gwałtu. Wprowadzić religię do świeckich szkół i żądać jej finansowania z podatków wszystkich. Uff...

 • Tom Tommy

  Oceniono 60 razy 42

  Koniec udawania, zrobcie prawicowe prymitywy w koncu wspolnie ten POPIS. Oszukujecie Polakow wapolnie od 10-11 lat. Jedna czarna styropianiwa rodzinka. Wezcie jeszcze Millera do spółki. On tez jest czarny, tylko pomalowany na czerwono. A farba juz prawie zlazla.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 54 razy 38

  "... czyli jej liberalno-konserwatywnego charakteru."
  ________________________________________

  Panie Schetyna, to się kupy nie trzyma. Albo liberalnego albo konserwatywnego. Równie dobrze mógłby Pan powiedzieć że chce Pan demokratycznej dyktatury.

 • rokko

  Oceniono 38 razy 34

  Czyli własnych poglądów ani pomysłów p. Schetyna nie ma. W wytyczaniu kierunku dla swojej partii kiruje się badaniami rynku wyborczego.

 • t0maszek44

  Oceniono 39 razy 27

  Czyli konserwatyzm światopoglądowy, a w gospodarce róbta co chceta, nie płaćcie, albo płaćcie ile chcecie, zadnych praw dla pracowników. To już możesz sobie grób polityczny kopać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX