Trzy osoby zatrzymane na ŚDM w związku z "zagrożeniem terrorystycznym". Ziobro ujawnia nowe fakty

• W Polsce w czasie ŚDM zatrzymano Irakijczyka, Tunezyjczyka i Algierczyka • Wcześniej wiadomo było jedynie o zatrzymaniu obywatela Iraku• "Podejrzany fotografował dworce kolejowe i galerie handlowe" - dodał

Nie tylko Irakijczyk, ale też Tunezyjczyk i Algierczyk - trzy osoby zostały zatrzymane w czasie ŚDM w związku z "ewentualnym zagrożeniem terrorystycznym". Poinformował o tym w programie "Minęła 20-sta" w TVP Info Zbigniew Ziobro. Pytany o zatrzymanie obywatela Iraku dodał, że jest podejrzany o posiadanie "śladowych ilości" materiałów wybuchowych. - Są też inne bardzo poważne elementy wskazujące na to, że jego rola jest niejasna. Składał fałszywe zeznania. Wiemy, że dokumentował miejsca, które były związane z pielgrzymką papieża, chciał wynająć mieszkanie na trasie przejazdu papieża - powiedział.

Dowiedz się więcej:

Co grozi zatrzymanemu na ŚDM Irakijczykowi?

48-letni obywatel Iraku został zatrzymany 21 lipca w Łodzi. Postawiono mu zarzut dotyczący posiadania śladowych ilości materiałów wybuchowych. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Co to są Światowe Dni Młodzieży?

To spotkania młodych katolików. Odbywają się co dwa-trzy lata. Są to spotkania z papieżem, w formie festiwalu religijnego. Ich pomysłodawcą był Jan Paweł II. Pierwsze odbyły się w 1985 roku w Rzymie i zgromadziły około 300 tysięcy osób. ŚDM w Polsce odbyło się w dniach od 26 do 31 lipca.

Więcej o: