"Pisali ustawę dla siebie". Żona Czabańskiego wraca na kierowniczą posadę w Polskim Radiu

• "Super Express": Anna Czabańska wraca na eksponowane stanowisko w PR• "To nepotyzm, ta pani piastuje kierownicze stanowisko" - mówi posłanka PO• Czabański broni żony. "To sąd przywrócił ją na stanowisko" - powiedział

Jak donosi "Super Express", Anna Czabańska, żona Krzysztofa Czabańskiego, który jest szefem Rady Mediów Narodowych, obejmie kierownicze stanowisko w Polskim Radiu. Czabański przekonuje, że jest to efekt decyzji sądu, który miał przywrócić jego małżonkę na stanowisko po tym, jak "bezprawnie dostała wymówienie". - To nepotyzm. Pisali ustawę medialną dla siebie - uważa z kolei Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

Dowiedz się więcej:

Czym jest Rada Mediów Narodowych?

RMN ma powoływać i odwoływać zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Będzie także nadzorować działalność spółek i emitowane programy. Ustawa o radzie weszła w życie w ubiegły czwartek. W skład Rady ma wchodzić pięć osób, z których trzy wybiera Sejm, a dwie powołuje prezydent spośródkandydatów zgłoszonych przez dwa największe kluby opozycyjne.

Więcej o: