Giertych żartuje z "odwołania" Kurskiego. Przy okazji seria (mocnych!) przytyków do Kaczyńskiego

Nie od dziś wiadomo, że Roman Giertych ma na pieńku z prezesem PiS. Tym razem do politycznych utarczek były szef LPR wykorzystał zamieszanie wokół "zwolnienie" Jacka Kurskiego z TVP. 

"Jacku, chrzań widzów, liczy się tylko jeden WIDZ!" - pisze do Kurskiego Giertych "w liście ze wsparciem". "Przestań się przejmować jakąś tam oglądalnością czy innymi podobnymi bzdurami. Musisz siły telewizji skierować na jednego WIDZA, a resztę pominąć" - apeluje ironicznie.

Dalej uderza jeszcze mocniej. Jakie propozycje dla (jeszcze) szefa Telewizji Polskiej ma Giertych? "Proponuję, abyś od razu przystąpił do ustalonego przez nas na ostatnim spotkaniu planu konkursów" - pisze i wymienia:

Konkurs I.Upadek komunizmu. Praca pisemna. W jaki sposób Jarosław i Lech Kaczyńscy obalili komunizm?
Konkurs II. Ochrona uwięzionych bohaterów. Jak rozmowy z SB Jarosława Kaczyńskiego doprowadziły do uwolnienia internowanych?
Konkurs III. Polska w XXI wieku. Rola JK we wprowadzeniu Polski do NATO.
Konkurs IV. Przegląd postaci politycznych w XXI wieku. Wymień sześciu najważniejszych polskich polityków XX wieku (dla ułatwienia spośród siedmiu zaprezentowanych w kolejności alfabetycznej: Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński, Marek Suski, Marek Kuchciński, Adam Lipiński, Anna Grodzka).

Na tym Giertych nie poprzestaje i proponuje "prawdziwą bombę". Czyli? "TVP zgłasza Jarosława Kaczyńskiego do pokojowej nagrody Nobla we wszystkich dziedzinach!" - pisze prawnik i wyjaśnia:

Dlaczego we wszystkich? No bo wiadomo, że wszystkich nie dostaniemy, ale musimy dostać Nagrodę Pokojową, a jak zgłosimy do wszystkich i wyślemy do głupich Skandynawów Waszczykowskiego, to odpuści jakąś tam medycynę czy fizykę, ale Pokojową wynegocjuje na 100 proc. Sprytne nie?

"Jacku, jak załatwisz dla JK Pokojową Nagrodę Nobla (a co mam mieć tylko Wałęsa?), to Ciebie i moich ludzi nikt z TVP nie ruszy, choćby nam oglądalność spadła do zera" - kończy swój wpis Giertych.

Więcej o:
Komentarze (190)
Giertych żartuje z "odwołania" Kurskiego. Przy okazji seria (mocnych!) przytyków do Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 98 razy 88

  Kaczyński dostanie jako pierwszy w Historii Nobla z Matematyki. Ponieważ :
  -Dodaje sobie czynów bohaterskich,
  -odejmuje ciągłe porażki,
  -mnoży wrogów,
  -dzieli ludzi według własnych fobii,
  -potęguje marne "dokonania"
  Jest przykładem zera absolutnego.

 • fakiba

  Oceniono 70 razy 62

  O Kempie i Kryśce zapomniał Giertych wymieniając najwybitniejszych pisich polityków

 • krynolinka

  Oceniono 78 razy 56

  Za panem Giertychem nie za bardzo przepadam . Również nie głosowałam na niego . Ale ,ale dziś wstrzelił się z komentarzem jak profesjonalny satyryk . ;)

 • parafiraza

  Oceniono 60 razy 54

  Nie wiem czemu tak nie lubicie Kurskiego. Facet robi co może by było gorzej , pracuje ciężko na dożywotnią nazwę kretyna wszechczasów. Trzema go wspierać i dopingować a nie tak zniechęcać..

 • jur.jam

  Oceniono 60 razy 40

  Panie Giertych zamiast robić sobie jaja z PREZESA odstąpił by mu pan kilkanaście cm wzrostu !!!!!! Kurduplom w życiu ciężej się przebić !!!!!

 • 0721x

  Oceniono 44 razy 32

  bardzo rozsądne propozycje - ratlerek bulterierek do dzieła

 • jerry9

  Oceniono 33 razy 25

  Po raz kolejny ze z zdziwieniem (i troche niechętnie) stwierdzam, że Giertych to bardzo dowcipny facet

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 24

  Zaraz Kurski razem z Wolskim i resztą wybitnych "redaktorów" TVPis przedstawią nową wersję historii wedle prezia , to tylko kwestia czasu ale nie później niż do października , bo inaczej kop Jacusia czeka

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 20

  Prezio i tak tego badziewia nie będzie tak długo oglądał dokąd rodeo nie będzie transmitowane

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX