List Giertycha do 99-letniego generała. I bardzo ostro o "plugawiącej szarej masie"

• Giertych do generała Ścibora-Rylskiego: "Polska o panu nigdy nie zapomni"
• "Wróci Polska, która będzie szanować demokrację i prawo" - dodaje
• Pisze też o "szarej masie", która "na męczeństwie buduje kapitał polityczny"

Roman Giertych opublikował list do generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Odniósł się w nim do sprawy, która toczy się w IPN. Ścibor-Rylski, jak przypomniał wczoraj prezes zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej prof. Leszek Żukowski, "został postawiony przed sądem lustracyjnym".

Do tej kwestii odniósł się w swoim tekście Roman Giertych. W jego liście znalazła się też obietnica, że "wrócą czasy, gdy nie będziemy w dniu 1. sierpnia wspominać tych, którzy na Waszym heroizmie, na męczeństwie Warszawy zbudowali sobie kapitał polityczny".

List do gen. Ścibora-Rylskiego (fragmenty):

Nie znam Pańskiego późniejszego życia i działania, ale wiem, czym był PRL, szczególnie we wczesnej fazie. Czasem terroru, ale też krajem jedynym, jaki mieliśmy. Dlatego bez względu na to, co znajduje się w aktach IPN, jest Pan dla mnie bohaterem.
Nie może być tak, że bohaterami są tylko ci, co nie żyją. Taka była filozofia tych, co Powstanie wywołali, ale taka jest również i dzisiaj filozofia tych, którzy Pana opluwają. Będąc potomkiem tych, którzy zdołali zbiec na Zachód, jak mój Dziadek, chciałbym w tych trudnych dla Pana dniach stanąć przed Panem i powiedzieć: Chwała Bohaterom!
I obiecać Panu, że ta szara masa, która obecnie próbuje splugawić wszystko, co nie jest związane z ich obozem, przeminie. A Polska o Panu nigdy nie zapomni! I wrócą czasy, gdy nie będziemy w dniu 1. sierpnia wspominać tych, którzy na Waszym heroizmie, na męczeństwie Warszawy zbudowali sobie kapitał polityczny. Wróci Polska, która będzie szanować demokrację i prawo, bo o taką Polskę walczyliście.
Więcej o:
Komentarze (312)
List Giertycha do 99-letniego generała. I bardzo ostro o "plugawiącej szarej masie"
Zaloguj się
 • ketjow1978

  Oceniono 148 razy 132

  "PiS to najbardziej mściwy gang w Europie" - czy trzeba coś dodawać do słów Normana Daviesa?

 • krytek-7

  Oceniono 136 razy 128

  Jakim trzeba byc szubrawcem,zeby tak zasluzonego czlowieka stawiac pod sad?
  Czy ta pisowska swolocz jest calkowicie obrana z rozumu?

 • Aurelia Orzeszko

  Oceniono 104 razy 102

  Generał krytykował PIS to i teczka sie znalazła. Trzeba zniszczyć wszystkich, którzy cieszą się autorytetem, bo nie ma większych niz genetyczni patrioci z Żoliborza.

 • japka_putina

  Oceniono 59 razy 57

  Lustracja, nawet najporządniej prowadzona przez wykwalifikowany sąd, oznacza sądzenie bohaterów na podstawie papierów pisanych przez zdrajców i kanalie z UB i SB. W przypadkach czasów nam bliższych, również w oparciu o zeznania kanalii i zdrajców z SB. W dupie mam taką sprawiedliwość.

 • jael53

  Oceniono 97 razy 53

  I tak to się zrobiło, że Roman Giertych dorósł i sporządniał na tyle, że mogę się z wieloma jego opiniami zgodzić. Co 20 lat temu wydawałoby się czymś absurdalnym, a w czasie jego ministrowania - zgoła niepoczytalnym.

 • rikko1

  Oceniono 45 razy 43

  A kogo obchodzi jakies postepowanie IPN? To bedzie tylko opinia grupy kolesi, dla nikogo nie wiazaca.

 • xandx

  Oceniono 75 razy 29

  precz z faszystowskim rządem...... na pohybel im......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX