Komentarze (323)
Syn powstańca ostro do ONR-u. Co na to Ziemkiewicz? Spróbował... wyśmiać apel, ale nie wyszło
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pepe_papa

  Oceniono 34 razy 8

  Ziemkiewicz ewidentnie wagarował na lekcjach historii. Albo mu padła jego ostatnia szara komórka.

 • talib-z-klewek

  Oceniono 11 razy 7

  Pamiętam jak nazi skini [czyli protoplaści obecnych chłoptasiów z ONR] pod koniec lat 80 współpracowali z milicją i SB, rozbijając alternatywne koncerty. Scenariusz zawsze był ten sam: duży koncert, kilkaset osób [punków, metali, nowofalowców itd.], kilka milicyjnych radiowozów "zabezpieczających" teren. Nagle milicja znika-wpadają skini rozwalając impreze i wywołując totalną zadymę. Potem skini znikają - pojawia się ZOMO: pałuje i zamyka napadniętych uczestników koncertu.Na mendownie trafiali oczywiście ci bardziej krewcy ,kolorowo ubrani i znani ubecji z powiązań z opozycją [zazwyczaj anarchistyczną, mocno zaangażowaną w walkę z komuną]. Więc jak teraz widzę taką żałosną nalaną świnię jak Ziemkiewicz, strojąca się w piórka "antykomunisty" /sic/, lub tych gó...arzy po gimnazjum w za dużych glanach , wrzeszczących idiotyzmy typu "raz sierpem raz młotem...", którzy brandzlują się pod Rudolfa Hessa i hakenkreuz, to zbiera mnie na wymioty.... Wielcy pogromcy komuny, krwa ich mac.....

 • colonelturnip

  Oceniono 19 razy 7

  Dobra rada dla GW. Nie wstawiajcie tu konta Ziemkiewicza. Paru tu obecnych może przeczytać i pomyśleć. Po co wam to? To nie jest dla was, bolpopy, korzystne.

 • Damian Skrzypek

  Oceniono 19 razy 7

  Gazetka udaje obrońców powstańców.
  Ta sama gazetka, co dopominała się wyroków dla tych co przypominali o przeszłości ich idola w e Wrocławiu.. Ta sama gazetka co nieraz mieszała z błotem AK.
  To już nie jest nawet niesmaczne. To jest zwyczajnie obrzydliwe.

 • colonelturnip

  Oceniono 21 razy 7

  To teraz proszę zrobić prosty research. Kto z tatusiów i dziadziusiów redakcji GW był w AK? Zgaduję, że zero. Albo w NSZ? Zgaduję, że zero. A kto był w KPZU, KPP, KPZB, PZPR? I na podstawie tej wiedzy proszę się zastanowić łaskawie, jakie prawo te bolpopy mają do Powstania Warszawskiego? Bolpopy mają swoje święta - rewolucji październikowej, operacji polskiej, hołodomoru - więc niech się na tym skupią. Od Polski - i polskiej tradycji - wara, sowieckie pachołki.

 • colonelturnip

  Oceniono 19 razy 7

  Niesamowite. Jak obrzydliwie nacjonalistyczne są te wszystkie polskie niby święta,. Wszyscy wiemy po co wybuchło tak zwane powstanie, tak zwane warszawskie. Po to, by wymordować resztki Zydów - wszak Gazeta Wyborcza już lata temu wytłumaczyła to wszystkim inteligentnym polskojęzycznym czytelnikom. Smutne jest - że przy okazji zabito tylu Niemców. Do dziś powinniśmy się tego wstydzić. Armia Krajowa w osobach tatusiów Michników, Warszawskich i innych Łuczywów rzuciła się więc, by mordować cudem ocalałych z holokaustu Semitów! Jakże okrutne było to zdarzenie. Dobrze, że towarzysz Wroński uświadomił nam - jak ohydnie antysemicką i obrzydliwą organizacją była AK! Czekamy teraz na samobiczowania towarzyszy z AK - różnych Szechterów i innych Geldbergów - mordujących Żydów, a teraz bezwstydnie przyznających że to oni są AK! Wstyd i hańba na głowy antysemickiej gazety wyporczej! Faszyzm nie przejdzie! Antysemitom z gazetowyborczego AK - stanowcze nie!

 • colonelturnip

  Oceniono 17 razy 7

  Bolpopy z GW was szczują, a Wy dajecie się podpuszczać. Poczytajcie sobie jakąś książkę historyczną. Dowiedzcie się, czym były NSZ, może poczytajcie o Brygadzie Świętokrzyskiej. Dokształćcie się. Poczytajcie o bohaterach z AL, GL, czy innej UB. I wtedy piszcie, polskojęzyczne pajacyki. Ech. Bolpop - bolszewik pełniący obowiązki Polaka - stara definicja z 1920 roku. Niestety - ciągle aktualna.

 • rsuwik1

  Oceniono 7 razy 7

  Ziemkiewicz to... No, trzeba go szukać poniżej kanalizacji. Grubo poniżej.

 • ergosumek

  Oceniono 19 razy 7

  Kto nie z targowicą to neofaszysta, neonazista, nacjonalista, ksenofob, antysemita?

 • 63jacex

  Oceniono 35 razy 7

  To że ziemkiewicz jest debilem wiemy wszyscy ale ilość debili chwalących tego gnoja jest przerażająca.

 • Wild Wind Lady

  Oceniono 11 razy 7

  Ja bym prosila, zeby nam tym panem spuscic zaslone milczeniz braku publicznosci mize zajmie sie czyms pozytecznym?

 • adeinwan

  Oceniono 6 razy 6

  Historia nie jest czarno-biała. Jan Bytnar ps. Rudy był ONR-owcem. Szef ONR Jan Mosdorf poświęcił życie ratując Żydów. Podobnie św. Maksymilian Kolbe. Dlatego nie wolno nikomu zawłaszczać pamięci o polskim podziemiu na użytek polityczny. Zasługi miały i lewica, i prawica, także ta skrajna. Powstanie warszawskie nie było walką z faszyzmem. Było walką z okupantem. I właśnie to trzeba podkreślać - zjednoczenie narodu ponad podziałami przeciwko wrogu narodowemu, nie ideologicznemu.

 • t0maszek44

  Oceniono 8 razy 6

  Nałóż czapkę skinie, skinie nałóż czapkę
  Kiedy wicher wieje, gdy pogoda w kratkę
  Uszka się przeziębią, kark zlodowacieje
  Resztki myśli z mózgu wiaterek przewieje

 • krzhum14

  Oceniono 6 razy 6

  A myślałem że Ziemkiewicz ma jakiś poziom, a to jednak dno.

 • dr.hab

  Oceniono 8 razy 6

  Nosic to trzeba glowe wysoko na kregoslupie. No ale ty, Ziemkiewicz, nie masz ani tego, ani tego. Zostalo tylko z ciebie to, co kregoslup od dolu podpiera...

 • proteusz33

  Oceniono 20 razy 6

  A syn powstańca śląskiego został esesmanem i tłumił powstanie warszawskie.Równie ostro.Wniosek jest taki że czasem bywają wyrodni synowie

 • noel1

  Oceniono 7 razy 5

  Jak wesz nie może żyć bez krwi tak Ziemkiewicz nie może żyć bez wypowiadanych przez niego i rzucanych na niego obelg,gdyż to jego karma.W przeciwnym razie zd.....nie.

 • baj62

  Oceniono 11 razy 5

  Ziermkiewicz to "gnida dworska".

 • jr968

  Oceniono 7 razy 5

  Przecież to głupolek, co się oburzacie.

 • wielkigruby187

  Oceniono 31 razy 5

  Najciekawsze jest to, że dzisiejszy ONR odwołuje się bardziel do ideologii nazistowskiej niż do przedwojennych tradycji narodowych.
  Ostatnio jakaś pi..da przywołała sobie na fejsa jako idola niejakiego Degrelle'a, ewidentnego zbrodniarza wojennego. A mógł przecież przywołać choćby Rossmana, który rzeczywiście zginął z rąk gestapo.
  Dlatego powtórzę,
  Marsz dzisiejszego ONR-u dla uczczenia powstania, to jak marsz pedofilów, dla uczczenia Dnia Dziecka.

 • majomag73

  Oceniono 6 razy 4

  Ziemkiewicz????? .......brzydal w dodatku glupi.

 • rowi

  Oceniono 4 razy 4

  Powstanie Warszawskie; czyli jak zamienić zbrodnię w sukces i kłamstwa temu służące.
  1. Gdyby nie PW mówilibyśmy po rosyjsku; kłamstwo, bo już w Teheranie (1943) Alianci uzgodnili podział stref wpływu w Europie po przyszłym zwycięstwie nad Hitlerem.
  2. Gdyby nie PW bylibyśmy republiką radziecką; kłamstwo, bo zgodnie z ustaleniami w Teheranie państwa nowej Europy podporządkowane Związkowi miały mieć status państw, a nie republik. Nawet Rumunia, będąca oficjalnie sojusznikiem Niemiec nie została "za karę" wchłonięta do ZSRR.
  3. Lepiej zginąć niż żyć na kolanach; kłamstwo, bo tylko żywy może dziecko wychować na swojego następcę, tylko żywy może budować swój Kraj. Martwy nic nie może zrobić; jego dziecko zostanie wychowane przez zabójcę na kolejnego zabójcę a jego Kraj zostanie ograbiony.
  4. AK czekała śmierć po wejściu Rosjan do Warszawy, więc woleli zginąć w walce; kłamstwo, bo gdyby tak było, to powinni byli wyjść z Warszawy i zginąć w otwartej walce gdzieś pod Warszawą. A tak można im zarzucić chowanie się pośród cywilów i używanie mieszkańców Warszawy jako żywych tarcz. Ten zarzut jest całkiem realny, bo w PW zginęło 200 tysięcy cywilnych Warszawiaków a tylko 14 tysięcy Akowców.
  5. Najważniejszy jest honor; no, tutaj to aż nie wiadomo co powiedzieć, skoro całe dowództwo AK przesiedziało PW gdzieś w piwnicy a po poddaniu Powstania spokojnie cali i zdrowi udali się do niemieckiej niewoli, z której ich wyzwolili Amerykanie, aby resztę życia spędzić na Zachodzie, otwierając od czasu do czasu kolejną szkołę swojego imienia...
  Gdzie na litość boską ci panowie generałowie (awansowani podczas Powstania...) mieli honor?
  Gdzie mieli honor idąc przez zniszczone Miasto, idąc pośród 200 tysięcy zamordowanych Warszawiaków?? No gdzie mieli? Dlaczego żaden z nich nie zginął w walce? Dlaczego żaden z nich nie palnął sobie w łeb?? Honor.. dobre sobie...

 • malwoj

  Oceniono 34 razy 4

  Lubię Rafałka. Zawsze mówię moim córkom że jak nie będą się uczyć to będą tak debilne jak Ziemkiewiecz..Uczą się :D

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 28 razy 4

  Nie tylko Wolski już nie ten. Także Tym, Passent, Ziemkiewicz, Rosiewicz...
  A ze sceny zejść nie chcą, więc mamy nie kabaret mimowolny.

 • yeronimo

  Oceniono 32 razy 4

  ONR już przed wojną II mocno faszyzował i za to został zdelegalizowany- o czym wielu pseudo narodowców pewnie by wiedziało, gdyby książki jakieś czytało!!!

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 32 razy 4

  każdy totalitaryzm przyciaga wyjątkowych przygłupów

  ziemkiewicza akurat faszyzm

 • kater-11

  Oceniono 30 razy 4

  Niestety teraz jest czas gloryfikacji nazistów . Nazistów , bandytów , kiboli nazywa się obecnie patriotami , a powstańców i bohaterów nazywają zdrajcami . Więc jak nazwać polityka który rozpłakał się na przesłuchaniu SB . SB śmiało się do rozpuku i zwolniło mało znaczącego płaczącego dzidziusia. Teraz ten dzidziuś twierdzi, że był na czele ,,Solidarności '' i że podczas przesłuchania ...zagroził wyskoczeniem przez okno, a wystraszony SB-ek podszedł do okna i je zamknął ... . Teraz ten SB-ek jest członkiem ekipy rządzącej ? nie umarł ze śmiechu słuchając tego ,,tchórza '' ?

 • kartagina8

  Oceniono 9 razy 3

  Ziemkiewicz plecie jak Piekarski na mękach.

 • hubert454

  Oceniono 11 razy 3

  Ziemkiewicz zawsze był bucem.

 • rozkolec

  Oceniono 3 razy 3

  Myslacy czlowiek czasem powstrzyma sie przed jakas akcja czy wypowiedzia bo rozumie ze byloby to ponizej jego godnosci. Ziemkiewicz jest czlowiekiem myslacym , a jednak swoimi wypowiedziami, sam sie swojej godnosci pozbawia. Skad sie bierze takie zaslepienie?

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 15 razy 3

  Dopóki „Gazeta Wyborcza” nie wytłumaczy się z artykułu Michała Cichego z roku 1994, wszelka debata na jej łamach na temat „godności powstańców” jest ponurym żartem. Przypomnę, że 50. rocznicę Powstania organ Michnika uczcił sugestią, jakoby podstawowym zajęciem powstańców były mordy na Żydach.

 • adrian77_szcze

  Oceniono 5 razy 3

  Jako pasjonat historii przeczytałem kilka książek Ziemkiewicza i podsumowuje tylko jedno , stracony czas a książki komuś dałem i podkreśliłem że stracony czas.

 • andrzej.jaworowski

  Oceniono 27 razy 3

  Po cholerę prawie codziennie cytujecie tego cymbała? Gość jest półanalfabetą, który nie potrafi składnie złożyć trzech kolejnych zdań. Gdybym chciał czytać jego "mądrości", zaglądałbym na strony gazet dla prawicowych półmózgów. Zaglądam na GW, bo chcę czytać wypowiedzi normalnych ludzi, a nie płatnych propagandzistów PiS.

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 3

  Biedny pisi matoł Ziemkiewicz chciał błysnąć , a wyszło jak zawsze dennie i pisuarowo

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 31 razy 3

  Zwyczajna, bolszewicka, zakłamana menda. Inaczej tego jegomościa nie da się nazwać.

 • jot 61

  Oceniono 29 razy 3

  ziemkiewicz to taka szuja wśród polskiego dziennikarstwa

 • potwoor2000

  Oceniono 4 razy 2

  Ja wam powiem ze nie wiem jak takie tepe cos umie pisac i czytac. To cud natury

 • buwalker

  Oceniono 4 razy 2

  W gruncie rzeczy nie obchodzi mnie, kto i kiedy oraz z jakiego powodu organizuje swoje marsze, a w świadomości przeciętnego mieszkańca naszego globu i tak dominują rozmaite logo najbardziej popularnych firm, i nikt z tym nie wygra, ale jednak trzeba być kompletnie bezmyślnym idiotą, żeby utożsamiać się z dehumanizującymi ideologiami, manifestować to, i jednocześnie urządzać marsz z okazji rocznicy takiego wydarzenia, jak PW. Tolerowanie takich kłamstw opartych na sprzecznościach w sposób urągający logice świadczy o poziomie intelektualnym osobników werbowanych do tego rodzaju przedsięwzięć.

  PW przede wszystkim było dowodem na niedojrzałość jego pełnoletnich organizatorów, którzy pozwolili wziąć udział dzieciom w działaniach zbrojnych, i do dziś stanowi pretekst do zwykłego maltretowania w imię rozmaitych smoleńskich prawd. Na zasadzie: dzieci w Etiopii głodują, to masz być miły dla dziadka, albo Ziemia się kręci, to masz słuchać taty, tak, jakby był jakiś związek przyczynowo skutkowy, sugerowany już tylko intonacją wypowiedzi, choć sensu brak absolutnie. W dużej skali niby wygląda to inaczej, ale chodzi o to samo. Nie popieram, ale na pewno świadomość tych wydarzeń jest wstrząsająca, nie mówiąc o udziale w nich.

 • chumski

  Oceniono 10 razy 2

  Wszedłem na konto tego pana(C.Ziemkiewicz) na tweeterze no i siara.
  Intelektualne dno.Nie mam pojęcia kto decyduje się na finansowanie jego wydawnictw ani tym bardziej kto to czyta.
  Móżdżek kolibra ego goryla.
  Klasyczny przerost formy nad treścią.

 • zdziwko55

  Oceniono 10 razy 2

  zemek-ch... zawsze będzie ch..., z wiekiem coraz bardziej sflaczalym i lejącym w nogawki....

 • wielkigruby187

  Oceniono 26 razy 2

  Najwyraźniej wóda już mu całkiem szare komórki rozuściła.
  Dzisiejszy ONR to neofaszyści, a sądząc po ich nienawiści do Żydów wręcz neonaziści.
  Ideologia w ONR ciągnie się w prostej linii od volkizmu i dalej nazizmu.
  Jeśli ten wiecznie pijany menel nie przestanie odwracać kota ogonem, po prostu pójdę na któreś z jego "spotkań autorskich" i dam mu w pysk.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 30 razy 2

  ziemkiewicz to ku..a opłacana za kase ze skoków rządzonych przez pisowcow, wiec czego sie spodziewać

 • k-marian51

  Oceniono 32 razy 2

  Jaki dziennikarz? Przecież to pisowska kanalia. Słuchaliście kiedyś jego rozmów z innym pisowskim oszołomem Wolskim. Aż się zbiera na wymioty jak się widzi i słucha takie kreatury.

 • Kuba Tucholski

  Oceniono 12 razy 2

  hehehehehe a na koniec ta marna marionetka bedzie się zasłaniał ,że nie wiedział i nie miał na nic wpływu tak jak większość hitlerowców.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 32 razy 2

  właśnie widziałem pryszczatego gó...arza na rowerze

  wielka kotwica i 1944 'wyatatuowane' na... łydce....

  tak to własnie wyglada z tym faszystowskim patriotyzmem

  zawsze dra mordy bo wszystko im przeszkadza, zgywaja strasznie 'moralnych', a tymczasem sami ośmieszają to wszystko za czym tak strasznie stoja murem - tymi 'wartosciami' białego człlowieka, patriotyzmu, opoki chrzescijaństwa... itd...

 • gela1

  Oceniono 11 razy 1

  gdzie był tak elokwentny syn powstańca gdy Żakowski i reszta na łamach GW dowalali
  Każde branie w dupę musi być uczczone bohatersko, od chrztu Polski kraj jest zapóźniony itp
  wczesniej wyśmiewali teraz dzielnie prowadzą selekcję ludzi godnych upamiętniać obchody

 • pruch15

  Oceniono 7 razy 1

  Przestańcie nadawać Ziemkiewiczowi formę, to coś powinno zniknąć z opiniotwórczych mediów, pytam się , kim on jest jakie ma osiągnięcia, żeby te miałkie treści prezentować?

 • je2bny

  Oceniono 7 razy 1

  >>>• Ziemkiewicz: "Musicie wiedzieć: PW walczyło z polskimi narodowcami"<<<

  Najlepiej zignorować kretyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX