Co robisz, gdy mówią, że jesteś notariuszem, ale się z tym nie zgadzasz? Duda znalazł (kiepski!) sposób

Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę o TK. Zrobił to mimo sprzeciwu Krajowej Rady Sądownictwa i nowej opinii Komisji Europejskiej. To wywołało falę krytyki. Jak tłumaczy się prezydent?

Prezydent Andrzej Duda pomiędzy inauguracją obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego a uroczystościami związanymi ze Światowymi Dniami Młodzieży znalazł wczoraj czas na podpisanie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W noweli aktu prawnego przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość nie uwzględniono propozycji parlamentarnej opozycji ani inicjatywy obywatelskiej. Ostatecznie przedstawiciel Komitetu Obrony Demokracji wycofał projekt z Sejmu, a PO i Nowoczesna w trakcie debaty wznosiły okrzyki "Konstytucja! Konstytucja!".

Jak nie trudno się domyślić obie izby parlamentu szybko podjęły jednak decyzję o procedowaniu ustawy. Ta w ekspresowym tempie trafiła na biurko prezydenta, który - mimo apelu Krajowej Rady Sądownictwa i kolejnych sugestii Komisji Europejskiej - podpisał ją.

I to, po raz kolejny zresztą, wywołało oburzenie sporej części wyborców. Pojawiły się głosy krytyki. Że prezydent sygnuje każdą ustawę przygotowaną przez partię rządzącą. Że jest notariuszem PiS. Co na to Andrzej Duda?

Najwyraźniej te opinie dotarły do prezydenta. I choć nie odniósł się do nich bezpośrednio - czy raczej: własnymi słowami - to wpis, który pojawił się na jego profilu mówi wiele. Również o podejściu do tej niezadowolonej części Polaków.

"Pan prezydent Andrzej Duda nie jest 'notariuszem'. Proszę przyjąć to do wiadomości" - wpis o takiej treści udostępnił na swoim profilu prezydent Duda. Argument? To jest najciekawsze... O niezależności głowy państwa ma świadczyć fakt, że odmówił powołania 10 sędziów wskazanych przez KRS. I to bez podania powodu. 

Prezydent odmówił powołania 10 sędziów. Jest reakcja Krajowej Rady Sądownictwa. Stanowcza

Andrzej Duda na TwitterzeAndrzej Duda na Twitterze twitter.com/Andrzej Duda

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy prezydent wzbudza kontrowersje swoją aktywnością na Twitterze. Swego głośno zrobiło się o jego nocnych rozmowach z takimi personaliami portalu jak "Ruchadło leśne" czy "dzika foczka".

Mamy jednak nadzieję, że w tym przypadku formuła "RT nie oznacza poparcia" jest jak najbardziej aktualna.

Z kim rozmawia prezydent na Twitterze? "Ruchadło leśne", "seba sra do chleba", "dzika foczka"

Andrzej Duda na TwitterzeAndrzej Duda na Twitterze Gazeta.pl

"RT nie oznacza poparcia". Taka formuła pojawia się na wielu twitterowych profilach. Mamy nadzieję, że w tym przypadku jest jak najbardziej aktualna.

Więcej o:
Komentarze (336)
Co robisz, gdy mówią, że jesteś notariuszem, ale się z tym nie zgadzasz? Duda znalazł (kiepski!) sposób
Zaloguj się
 • grzesio3

  Oceniono 166 razy 150

  Mam nadzieje, że ten człowiek stanie przed Trybunałem Stanu, pozbawiony zostanie wszelkich przywilejów jakie mają ex-prezydenci. Łącznie z odebraniem prawa do wykonywania zawodu prawnika i praw obywatelskich min. możliwości głosowania w wyborach. Niech skończy na śmietniku historii jako zdrajca narodu. Bo o zdradzie Neobolszewików z PiSu nie może być mowy.

 • caspric

  Oceniono 122 razy 114

  Oczywiście że nie jest. Prawdziwy Notariusz nie podpisuje na pałę wszystkiego co mu szef podsuwa bo w razie czego może ponieść konsekwencje.

 • div00

  Oceniono 118 razy 96

  Duda, za kilkadziesiąt lat w książkach historii nie będziesz opisywany jako notariusz

  W przyszłości i to niedalekiej, będziesz opisywany jako popychadło onanisty z Żoliborza.

 • chi-neng

  Oceniono 103 razy 77

  "Między obchodami rocznicy Powstania a ŚDM Andrzej Duda zdążył podpisać ustawę o TK"
  -----
  Miedzy swieceniem obludnym falszywym obliczem w czasie rocznicy PW, a lizaniem rak papieza Franciszka i posadzki przed nim, zdazyl zaprzedac Polske temu, ktory jest jego panem, temu, ktory dopiero teraz Polsce pokaze kim on jest i co to znaczy totalitaryzm.

  Witam po SDM w Kaczolandii stworzonej przez gnoma, lidera sekty smolenskiej, przy pomocy pajaca z palaca i reszty jego slugusow pozujacych na wladze Polski, tanczacych i skaczacych na kazde skinienie ww wywodzacego sie sitwy kaczystych...

 • tinorossi

  Oceniono 71 razy 67

  A coz on innego potrafi oprocz stawiania parafek?? Nie ma zdania na zaden temat, intelektu mu brak.

 • czarna_brygada09

  Oceniono 75 razy 57

  Gdybym tego nie przeczytał na własne oczy to bym nie uwierzył, uznając, że Gazeta robi sobie kolejne jaja z pana Prezydenta ... co z racji nieustających wpadek pana Prezydenta, trochę już spowszedniało. Ale takie dziecinne uzasadnienie!? ... z tego wynika, że mamy prezydenta nie tylko 'notariusza' lecz 'notariusza w osiedlowej piaskownicy'.

 • flaki_w_mozgu

  Oceniono 66 razy 56

  Jarek powiedział niedawno "Bildowi", że prezydent "wykonuje zadnia". I wykonuje. Nie rozumiem, ludzie, czemu wy macie jakieś nadzieje. Zwłaszcza w odniesieniu do tego człowieka. To jest zdalnie sterowany manekin. Dron, tylko nie lata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX