Zandberg ostrzega przed "pogrobowcami faszyzmu" na rocznicy powstania. I dosadnie broni swoich racji

• Lider Partii Razem: "Neofaszyści planują przemarsz ulicami Warszawy"
• Takim mianem określił członków Obozu Narodowo-Radykalnego
• "Czas skończyć z tym pomieszaniem pojęć" - apeluje Adrian Zandberg

Dziś rozpoczną się obchody kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego. Mimo że od jego wybuchu minęły już 72. lata, zarówno decyzja o rozpoczęciu walk, jak i sposób upamiętnienia bohaterów narodowych wciąż budzą wiele kontrowersji.

"Pierwszego sierpnia neofaszyści planują przemarsz ulicami Warszawy" - tak swój wpis, który wzbudził wiele kontrowersji, rozpoczyna Adrian Zandberg. Dalej dodaje, że "skrajna prawica będzie bezcześcić rocznicę Powstania, wymachując rasistowskimi symbolami i wzywając na ulicach do nienawiści".

Bandyterka spod flag z celtykiem twierdzi, że "wypełni testament bohaterów". Czas skończyć z tym pomieszaniem pojęć. Powstańcy walczyli przeciwko rasistom, którzy chcieli zetrzeć "niższe rasy" z powierzchni ziemi. Kiedy moja babka, łączniczka Komendy Głównej Armii Krajowej, przedzierała się płonącymi ulicami pod gradem kul, strzelali do niej ideowi pobratymcy tych, którzy dziś zapowiadają śmierć "żydom, pedałom i lewakom".

Jak pisze lider Partii Razem, "Armia Krajowa walczyła o demokratyczną Polskę, w której panuje wolność słowa i wolność zrzeszania się, a nie o autorytarną, brunatną dyktaturę".

"Walczyła o Polskę sprawiedliwą społecznie, w której jest miejsce dla wszystkich, niezależnie od wyznawanej religii czy światopoglądu - a nie o bezwzględne panowanie silnych nad słabymi" - dodaje Zandberg i podsumowuje: "Hajlujący pogrobowcy faszyzmu próbują się podszyć pod tradycję i walkę, z którą nie mają nic wspólnego".

Więcej o:
Komentarze (350)
Zandberg ostrzega przed "pogrobowcami faszyzmu" na rocznicy powstania. I dosadnie broni swoich racji
Zaloguj się
 • ilenka50

  Oceniono 83 razy 49

  Choć w Polsce panuje czasami złudne przekonanie, że to Polacy wygrali powstanie warszawskie, prawda jest inna. Wygrali je faszyści. To to faszyści teraz świętują. Może zacznijmy to po prostu nazywać po imieniu?

 • chi-neng

  Oceniono 81 razy 45

  Ja mam z tej okazji dwa hasla:

  - Precz z katastrofa samolotowa z Powstania Warszawskiego!

  - Precz z apelem smolenskim z historii Polski!

  POLSKO! ZBUDZ SIE!

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 55 razy 29

  A młodzież wesz-polska, o co walczy?
  Gdyby tak któryś z nich się miał określić, nie rzucając wytartymi hasłami rodem ze szpary oralnej wszelkiej masci winnickich, czy innych palantów, to co by powiedzieli, poza yyyyy, eeee, nooooo, tegoooo, yyyyy, aaaaa...
  Mondzioły wesz-polskie.

 • realistas

  Oceniono 35 razy 23

  ONR to prawdziwa bandyterka, która najchętniej pobiłaby kilku słabszych. Duda wypuszcza szereg pustych słów skierowanych do siebie. Prawi banały.
  Człowiek ze zdaniem niezależnym drażni tak samo szlachetne instynkt tłumów prawomyślnych, jak obcy przybysz drażni psy danej miejscowości. Jeden pies zaintonuje nagankę, a cała gromada wtóruje mu, naszczekując i napadając. Ale dość jest we właściwym czasie pokazać zęby tej hałastrze, a cofnie się z podwiniętymi ogonami. Inaczej niezawodnie rozszarpie. Myśli nieoportunistyczne (Baudouin de Courtenay, 1898). Tak właśnie wygląda butny ONR.

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 18

  Ci brunatni "patrioci" mają pełne poparcie samego prezia i dużej części klechów z arcy na czele

 • parowka_z_puszki

  Oceniono 23 razy 13

  Co to za kraj ktory gloryfikuje porazki i ciagle nimi zyje...Powstania, Katastrofy lotnicze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX