Beata Kempa o bezpieczeństwie na ŚDM: Mamy zawarty pakt z Janem Pawłem II

• Szefowa KPRM: mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II• Wypowiedź dotyczyła bezpieczeństwa podczas ŚDM • Beata Kempa zapewnia, że wszystkie służby są w stanie gotowości

 - Powiem jasno i odważnie: mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi - tak szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa mówiła o bezpieczeństwie podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

Była to odpowiedź na pytanie Piotra Marciniaka w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Dziennikarz pytał o to, czy nie ma zagrożenia wypadków wśród tłumów "przepychających się w błocie w Brzegach", gdyby doszło do silnych opadów deszczu.

Szefowa kancelarii stwierdziła, że Brzegi są dobrze przygotowane i w razie potrzeby miejsce uroczystości może zostać zmienione. Potem padły słowa o pakcie z nieżyjącym papieżem Polakiem Janem Pawłem II.

- Myślę, że takiej sytuacji [wypadków - red.] absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej wiary, olbrzymiej wiary, nie lękamy się - zapewniła Beata Kempa.

- Na pytanie o gwarancję odpowiada pani, że gwarancję daje Jan Paweł II? - dopytywał Piotr Marciniak.

- I służby, i Jan Paweł II. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na wypadki pogodowe. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku - mówiła polityk.

Szefowa KPRM: skrajny profesjonalizm służb potwierdził się

Beata Kempa komentowała także fakt zatrzymania w Łodzi 48-letniego Irakijczyka, który według nieoficjalnych informacji mógł planować zamach. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

- To wydarzenie pokazuje absolutną czujność służb i w tym zakresie błyskawicznie zadziałały procedury. To najlepszy dowód na to, że jesteśmy gotowi na przyjęcie młodych ludzi z całego świata w Krakowie. Skrajny profesjonalizm służb potwierdził się. Na wszystko jesteśmy przygotowani, wszystkie warianty zostały dokładnie omówione, wyciągnęliśmy wnioski z wydarzeń, które miały miejsce w Brukseli czy w Paryżu - mówiła minister.

Zobacz też: Kempa nie dała dokończyć Żakowskiemu słowa "konstytucyjny". I ruszyła do ataku

Więcej o: