Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego: "Odebrać Annie Zalewskiej tytuł magistra". Chodzi o Jedwabne i pogrom kielecki

• Prof. Wojciech Browarny: Anna Zalewska przynosi wstyd uczelni• Minister edukacji jest absolwentką filologii polskiej na UWr• Wykładowca uczelni apeluje o odebranie minister tytułu magistra

- Pani Anna Zalewska, minister edukacji narodowej w rządzie PiS, kłamie i oszukuje, a w dodatku jest niekompetentna - napisał na swoim profilu na Facebooku prof. Wojciech Browarny, wykładowca filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

To reakcja na wywiad, który z minister edukacji przeprowadziła w "Kropce nad i" Monika Olejnik. Anna Zalewska nie odpowiedziała wówczas wprost, kto odpowiadał za śmierć Żydów w Jedwabnem i wyniku pogromu kieleckiego. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

- Jako absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim przynosi wstyd swojej uczelni i wrocławskiej polonistyce - napisał prof. Wojciech Browarny. I zażądał, by minister edukacji odebrano tytuł magistra.

Anna Zalewska ukończyła we Wrocławiu polonistykę w 1989 r. Potem pracowała jako nauczycielka w Świebodzicach. - Zalewska, jak każdy student publicznego uniwersytetu, składała ślubowanie, że będzie dbać o dobre imię uczelni. Moim zdaniem swoim występem w TVN24 to ślubowanie złamała - mówił profesor w rozmowie z wrocławską "Gazetą Wyborczą".

Co na to uczelnia?

Formalnie odebranie tytułu magistra nie jest możliwe. Wyjątkiem jest sytuacja, w której doszło do plagiatu pracy magisterskiej. Wojciech Browarny jest tego świadom, swój apel nazywa "okrzykiem rozpaczy".

Przedstawiciele uczelni odcinają się od słów wykładowcy. - To zdanie pana profesora Browarnego, ma prawo do własnych opinii - mówi dr Jacek Przygodzki, rzecznik UWr.

A TERAZ ZOBACZ: Kandydat na prezesa IPN mówi o Jedwabnem

Więcej o: