Wiceminister sprawiedliwości powiedział właśnie, że jest zwolennikiem kary śmierci

• Wiceminister sprawiedliwości: "Jestem zwolennikiem kary śmierci"• To komentarz Patryka Jakiego po zamachu terrorystycznym w Nicei• Zdaniem Jakiego, państwo nie powinno utrzymywać "bydlaków" jak ten z Nicei

- Jestem przekonany, że osoby, które dokonują zbrodni takich jak ta w Nicei, nie zasługują na życie - powiedział w rozmowie na żywo w programie "RZECZoPOLITYCE" wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. - Jestem zwolennikiem kary śmierci - dodał, stwierdzając jednocześnie, że nie wierzy w konkretne decyzje w tej sprawie w europejskim prawie. Wcześniej stwierdził, że "bydlaków jak ten, który przejechał ludzi w Nicei, społeczeństwo nie powinno utrzymywać". 

Co wydarzyło się w Nicei?

Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum na promenadzie w Nicei podczas pokazu fajerwerków. Kierowca wysiadł i zaczął strzelać do ludzi. Mężczyzna został zastrzelony przez policję. W kabinie utkwiło ponad 40 kul. Nie wiadomo, czy napastnik działał sam, czy miał wspólników, którym udało się uciec. W ciężarówce znaleziono broń palną i granaty. Łącznie zginęły co najmniej 84 osoby. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Więcej o: