Wielkie dochodzenie w Polskim Radiu. Tak, to przez wpis, którym ktoś wysłał Dudę do więzienia

• Na Facebooku Polskiego Radia opublikowano prześmiewczego mema• Podpis brzmiał: "Chodź do zdjęcia, pokażesz kolegom w więzieniu"• Press.pl: W redakcji Jedynki rozpoczęło się dochodzenie, kto zamieścił mem

Barack Obama, prezydent USA, zaprasza do wspólnej fotografii Andrzeja Dudę. Napis do zdjęcia brzmi: "Chodź do zdjęcia, pokażesz kolegom w więzieniu". To nie żart, taki mem naprawdę został opublikowany na oficjalnym facebookowym profilu Programu 1 Polskiego Radia.

Na konsekwencje wpisu nie trzeba było długo czekać. Jak dowiedzieli się dziennikarze Press.pl, w redakcji trwa obecnie dochodzenie, kto zamieścił w sieci prześmiewczy obrazek. Jak czytamy:

Pojawiły się podejrzenia, że mógł to zrobić któryś ze zwolnionych ostatnio pracowników, bo znał hasła dostępu. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że dziennikarzom stacji zablokowano możliwość zamieszczania postów na profilu Jedynki na Facebooku

Kilka godzin po tym, jak wpis został usunięty z Facebooka, w sieci pojawiło się ogłoszenie o pracę. Tak, zgadliście - rozgłośnia ogłosiła, że poszukuje specjalisty ds. social media. Rzecznik PR1 zaprzeczył jednak, że te dwie sprawy są ze sobą powiązane.

Więcej o: