Wipler bardzo chce, żeby znowu było o nim głośno. Wściekły na korki: "Powinni zostać rozstrzelani"

• 'Ludzie odpowiedzialni za organizację ruchu powinni zostać rozstrzelani'• Tak utrudnienia podczas Tour de Pologne skomentował Przemysław Wipler• Członek KORWiN od lat przekonuje o potrzebie ułatwienia dostępu do broni

Choć komentarz Przemysława Wiplera był zapewne nieprzemyślanym żartem, to w kontekście poglądów politycznych członka partii KORWiN jest raczej nie na miejscu.

Przemysław WiplerPrzemysław Wipler twitter.com/Przemysław Wipler

"Ludzie z ratusza odpowiedzialni za organizację ruchu podczas Tour de Pologne powinni zostać rozstrzelani" - napisał Wipler o sytuacji na drogach w Warszawie w trakcie przejazdu największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju.

Faktycznie - tych, którzy w godzinach popołudniowych wyruszyli ze swoich domów i poruszali się po ulicach stolicy, spotkało niemałe rozczarowanie. Pokonanie kilkukilometrowych odcinków, np. na Wisłostradzie, zajmowało grubo ponad godzinę.

Wipler, jak większość polityków partii KORWiN, domaga się powszechnego dostępu do broni palnej. W rozmowie z "Super Expressem" mówił o tym w ten sposób:

Wszyscy ludzie zdrowi umysłowo i niekarani powinni mieć możliwość dostępu do broni

Pod wpisem oczywiście pojawiło się już wiele krytycznych i ironicznych komentarzy. "Świetny tweet. Z pewnością zdobędzie popularność", "Szczególnie dobrze zabrzmi w sąsiedztwie wniosku o powszechny dostęp do broni" - czytamy.

 

Więcej o: