KOD płaci 200 zł za lokal w PKiN? Jethon do Ziemca: Nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa

• Wiadomości TVP: KOD za lokal w PKiN płaci 200 zł - poniżej rynkowej stawki
• Informacjom zaprzecza Magda Jethon w liście do Krzysztofa Ziemca
• Sprawdziliśmy, ile rzeczywiście wynosi kwota czynszu

W sobotnim wydaniu "Wiadomości" w TVP dziennikarze powielili informacje podawane przez dziennik "Fakt" mówiące o wyjątkowo niskich stawkach czynszu, które ma płacić Komitet Obrony Demokracji w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Według TVP, KOD dzięki przychylności stołecznego ratusza płaci za lokal 200 zł, chociaż ceny dla organizacji pozarządowych są o wiele wyższe. Według "Faktu", wynajem takiego lokalu powinien kosztować ok. 2200 zł.

Jethon: nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa

Na materiał "Wiadomości" zareagowała Magda Jethon, była dyrektor radiowej Trójki, a obecnie kierująca portalem Koduj24.pl, należącym do KOD. W emocjonalnym liście zwróciła się do Krzysztofa Ziemca, który w sobotę prowadził główne wydanie programu.

"Drogi Krzysiu, poznaliśmy się dwadzieścia dwa lata temu, osiem lat pracowaliśmy razem w Programie 3 Polskiego Radia. Zawsze szanowałam Ciebie i Twoje poglądy" - zaczęła Jethon.

"I choć ostatnio firmujesz rzeczy złe i nieprawdziwe, akceptujesz tandetne dziennikarstwo, to jednak piszę do Ciebie (co do pozostałych członków zespołu „Wiadomości” nie mam złudzeń), bo mam nadzieję, że tylko Ty, osoba, której ta władza ufa, możesz sprzeciwi się nieuczciwym praktykom stosowanym przez TVP" - pisze dziennikarka.

"KOD płaci czynsz wg standardowej stawki dla organizacji pozarządowych, a jest ona  kilkakrotnie wyższa od tej którą podaliście" - zapewnia Jethon, po czym na koniec uderza w najmocniejsze tony.

"Krzysiu, nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa.(...) Za parę lat władza się zmieni, zostanie zła pamięć i zwykły wstyd. (...). Nie wierzę, żeby człowiek, który napisał książkę „Warto być dobrym”, dobrowolnie chciał służyć złu!" - kończy list była szefowa Trójki.

Ile tak naprawdę płaci KOD? Sprawdziliśmy

Mimo, że Magda Jethon stanowczo zaprzecza informacjom podawanym przez "Fakt" i "Wiadomości", w liście nie pada konkretna kwota.

Postanowiliśmy sprawdzić, ile rzeczywiście płaci Komitet Obrony Demokracji za lokal w PKiN.

Magda Jethon przyznała w rozmowie z nami, że nie podpisywała umowy ws. najmu lokalu, nie miała do niej dostępu i nie zna konkretnej kwoty czynszu. Zapewniła jednak, że jest to kwota kilkukrotnie wyższa niż 200 zł. Poprosiła o zwrócenie się do PKiN po szczegóły.

- Stowarzyszenie KOD wynajmuje jedno pomieszczenie o powierzchni 22,7 m2 za
kwotę 837,63 zł miesięcznie. Do przedmiotu najmu doliczona jest też
powierzchnia wspólna wynosząca 4,54 m2 - informuje nas Ewelina Dudziak, rzecznik prasowy PKiN.

- Czynsz najmu został skalkulowany w oparciu o obowiązujący od 1 stycznia
2016r. cennik wynajmu powierzchni biurowej dla: jednostek nauki, fundacji,
stowarzyszeń prowadzących działalność non profit oraz podmiotów użyteczności
publicznej - dodaje Ewelina Dudziak.

Umowa została zawarta na czas określony do 31 grudnia 2016 r.

Więcej o:
Komentarze (301)
KOD płaci 200 zł za lokal w PKiN? Jethon do Ziemca: Nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 145 razy 123

  Ziemiec ześwinił się kompletnie...Ciekawe, jak jego rodzina zapatruje się na jego poczynania ?

 • stachkaz47

  Oceniono 96 razy 84

  Ziemiec i WOLSKI to przykłady jak można się ześwinić za parę srebrników.

 • kabza1605

  Oceniono 85 razy 71

  Panie Ziemiec już na zawsze zostaniesz Pan twarzą tego reżimu. Synonimem kłamstwa, fałszu, obłudy. Tego już Pan nie zmyjesz do końca życia.

 • antropoid

  Oceniono 66 razy 54

  Towarzyszu kur(...)ski - mundurki dla prezenterów wiadomości partyjnych jeszcze nie uszyte?...

 • dziadekjam

  Oceniono 56 razy 46

  "... bo mam nadzieję, że tylko Ty, osoba, której ta władza ufa, możesz sprzeciwi się nieuczciwym praktykom stosowanym przez TVP" - pisze dziennikarka."
  ============================================================
  Pani Jethon! Skoro Ziemcowi "władza ufa", to on jest już z kościami PiSiak. To dlaczego szczeka jak mu każą nie ma znaczenia.

 • wunderwaffen

  Oceniono 49 razy 41

  Ziemiec już tak się zeszmacił jak wojskowi "dziennikarze" ze stanu wojennego, którzy codziennie prowadzili reżimowe media. Po wyzwoleniu zapewne wyemigruje aby uniknąć śliny Polaków na zakłamanej gębie.

 • ycbo

  Oceniono 51 razy 41

  Kiedy nadawano dziennik w prl to wielu zapalało świeczkę i wystawiało na parapet, dzisiaj kiedy w tvp jest nadawana gadzinówka to ci od świeczek szmacą się na ekranie - WSTYD.

 • div00

  Oceniono 44 razy 38

  Gdzie ten cały Ziemiec znajdzie pracę jak już "dobra zmiana" przeminie. Pewnie w TV TRWAM a pobłogosławi go sam łojciec dyrektor a na "korepetycje" wyśle do biskupa Paetza.

  Znając Ziemca, podejrzewam że te "korepetycje" przyjmie z radością!

 • titta

  Oceniono 37 razy 31

  Przeraza mnie to co sie dzieje. Mozna wiadomoscia nadawac innny ton, delikatnie wybierac ich kolejnosc. Ale jawne szczucie, pomowienia i klamstwa w "publicznej" TV? O, przeparszam, "narodowej" choc na pewno nie narodu polskiego, bo ten ma i honor i doswiadczenie wyniesione z lat niewoli. Najgorsze bolszewisckie kanalie wypelzly.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX