Kolenda-Zaleska nie wytrzymała. Do rzecznika rządu: "To świństwo". Teraz tłumaczy i... uderza jeszcze mocniej

• Kolenda-Zaleska o wystawie "Polska w NATO": "To jest po prostu świństwo"• "Trzeba nazywać rzeczy po imieniu" - stwierdziła po głośnym wywiadzie• Na wystawie pominięto m.in. Lecha Wałęsę oraz Bronisława Geremka

- Tu chodzi o elementarną prawdę historyczną i nie udawajmy, że jest inaczej. Kto jak nie dziennikarz ma prostować ewidentne manipulacje czy przekłamania - skomentowała dla serwisu WirtualneMedia.pl swoje słowa o "świństwie" rządu Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN24. I dodała: - Bardzo mnie drażni taka hipokryzja, co jest na rękę tym, którzy dokonują owych przekłamań. Nie uważam, że wyszłam z roli dziennikarza. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. To jest właśnie rola dziennikarza.

Dowiedz się więcej:

Co o wystawie "Polska w NATO" powiedziała Kolenda-Zaleska?

W rozmowie z rzecznikiem rządu, Rafałem Bochenkiem, dziennikarka odniosła się do wystawy w PGE Narodowym. - Jest wystawa, którą oglądają wszystkie delegacje, "Polska w NATO", i nie ma tam Geremka, Kwaśniewskiego, Nowaka-Jeziorańskiego i Brzezińskiego, bez których Polska nie weszłaby do Sojuszu - powiedziała. - Wie pan co? To jest po prostu świństwo, to jest świństwo! - oceniła.

Jak na słowa Kolendy-Zaleskiej o wystawie zareagował rzecznik rządu?

Rafał Bochenek stwierdził, że "wszyscy zdają sobie sprawę" z tego, iż był to "wysiłek wielu osób i wielu lat pracy". Dopytywany, dlaczego rząd nie pokazał m.in. Bronisława Geremka, stwierdził: - Polacy o tym wiedzą, doskonale o tym wiedzą, dlatego ja nie czepiałbym się akurat jakichś niuansów.

Jak ideę wystawy "Polska w NATO" tłumaczy Antoni Macierewicz?

- Oczywiście nie odbieram zasługi tym, którzy podpisywali akt wejścia Polski do NATO. Oni są obecni we wszystkich podręcznikach i na pierwszych stronach wszystkich gazet przez te 24 lata - powiedział Antoni Macierewicz, pytany o wystawę na szczycie NATO. - Chcieliśmy pokazać na tych zdjęciach tych ludzi, o których nie było wiadomo, że odegrali rolę przełomową w tym, żeby Polska była w NATO - uzupełnił. I dodał: - Mamy do czynienia z wystawą, która odbudowuje prawdę historyczną.

Co znalazło się w wystawie na szczycie NATO?

W PGE Narodowym zaprezentowano zdjęcia osób, które odegrały znaczącą rolę w wejściu Polski do Sojuszu. Na wystawie znalazły się zdjęcia prezydentów Andrzeja Dudy i Lecha Kaczyńskiego oraz premiera Jana Olszewskiego. Pominięto jednak Aleksandra Kwaśniewskiego, który w momencie wejścia Polski do NATO był prezydentem, oraz Bronisława Geremka, wówczas szefa MSZ.

Jak wyglądała droga Polski do NATO?

 

Więcej o: