Kolenda-Zaleska nie wytrzymała. Do rzecznika rządu: "To świństwo". Teraz tłumaczy i... uderza jeszcze mocniej

• Kolenda-Zaleska o wystawie "Polska w NATO": "To jest po prostu świństwo"
• "Trzeba nazywać rzeczy po imieniu" - stwierdziła po głośnym wywiadzie
• Na wystawie pominięto m.in. Lecha Wałęsę oraz Bronisława Geremka

- Tu chodzi o elementarną prawdę historyczną i nie udawajmy, że jest inaczej. Kto jak nie dziennikarz ma prostować ewidentne manipulacje czy przekłamania - skomentowała dla serwisu WirtualneMedia.pl swoje słowa o "świństwie" rządu Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN24. I dodała: - Bardzo mnie drażni taka hipokryzja, co jest na rękę tym, którzy dokonują owych przekłamań. Nie uważam, że wyszłam z roli dziennikarza. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. To jest właśnie rola dziennikarza.

Dowiedz się więcej:

Co o wystawie "Polska w NATO" powiedziała Kolenda-Zaleska?

W rozmowie z rzecznikiem rządu, Rafałem Bochenkiem, dziennikarka odniosła się do wystawy w PGE Narodowym. - Jest wystawa, którą oglądają wszystkie delegacje, "Polska w NATO", i nie ma tam Geremka, Kwaśniewskiego, Nowaka-Jeziorańskiego i Brzezińskiego, bez których Polska nie weszłaby do Sojuszu - powiedziała. - Wie pan co? To jest po prostu świństwo, to jest świństwo! - oceniła.

Jak na słowa Kolendy-Zaleskiej o wystawie zareagował rzecznik rządu?

Rafał Bochenek stwierdził, że "wszyscy zdają sobie sprawę" z tego, iż był to "wysiłek wielu osób i wielu lat pracy". Dopytywany, dlaczego rząd nie pokazał m.in. Bronisława Geremka, stwierdził: - Polacy o tym wiedzą, doskonale o tym wiedzą, dlatego ja nie czepiałbym się akurat jakichś niuansów.

Jak ideę wystawy "Polska w NATO" tłumaczy Antoni Macierewicz?

- Oczywiście nie odbieram zasługi tym, którzy podpisywali akt wejścia Polski do NATO. Oni są obecni we wszystkich podręcznikach i na pierwszych stronach wszystkich gazet przez te 24 lata - powiedział Antoni Macierewicz, pytany o wystawę na szczycie NATO. - Chcieliśmy pokazać na tych zdjęciach tych ludzi, o których nie było wiadomo, że odegrali rolę przełomową w tym, żeby Polska była w NATO - uzupełnił. I dodał: - Mamy do czynienia z wystawą, która odbudowuje prawdę historyczną.

Co znalazło się w wystawie na szczycie NATO?

W PGE Narodowym zaprezentowano zdjęcia osób, które odegrały znaczącą rolę w wejściu Polski do Sojuszu. Na wystawie znalazły się zdjęcia prezydentów Andrzeja Dudy i Lecha Kaczyńskiego oraz premiera Jana Olszewskiego. Pominięto jednak Aleksandra Kwaśniewskiego, który w momencie wejścia Polski do NATO był prezydentem, oraz Bronisława Geremka, wówczas szefa MSZ.

Jak wyglądała droga Polski do NATO?

 

Więcej o:
Komentarze (387)
Kolenda-Zaleska nie wytrzymała. Do rzecznika rządu: "To świństwo". Teraz tłumaczy i... uderza jeszcze mocniej
Zaloguj się
 • johanja222

  Oceniono 164 razy 148

  Należy jak najczęściej piętnować te kacze świństwa. Za chwile te wszystkie bzdury trafią do podręczników szkolnych i zacznie sie pranie mózgów najmłodszych Polaków.
  Polacy opamiętajmy się zacznijmy działać póki jeszcze można.

 • fakiba

  Oceniono 133 razy 117

  Pisiory od zawsze kłamali , kłamią i kłamać będą do ostatniej swojej chwili , oni inaczej żyć nie potrafią

 • zacisze16

  Oceniono 117 razy 103

  Brawo Pani Kasiu... PIS czerpie szerokimi garściami najgorsze zachowania i fałszowanie historii z PRL-u... a to niestety dopiero początek...

 • chi-neng

  Oceniono 102 razy 92

  "Trzeba nazywać rzeczy po imieniu"
  -----
  O to wlasnie chodzi.
  Moje uznanie dla pani Kolendy-Zalewskiej.
  Ale nie tylko o to chodzi, bo to nie wystarcza...

  Kiedy wreszcie usuniecie bagno i plewy sekty smolenskiej, ktore zalewaja, zatapiaja Polske, juz nie tylko w kraju ale i w calym swiecie?!

  Jest was 38 milionow!
  Ile z tego nalezy do sekty smolenskiej?

  JESTESCIE POLAKAMI CZY TCHORZAMI, DO JASNEJ CHOLERY?!

  Sorry, ale mnie juz nerwy ponosza:)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 74 razy 66

  przecież od dawna wiadomo ze to cale NATO założył Kaczyński zza spódnicy swojej mamusi... teraz trzeba to tylko wytłumaczyć amerykanom

 • panbies

  Oceniono 75 razy 63

  Geremek niuansem?
  To mówi rzecznik rządu?
  Chore zbydlenie chorych, zawistnych, zazdrosnych maluczkich żołnierzyków Jarosława K.

 • div00

  Oceniono 65 razy 59

  Pewnego dnia obudzicie się Polacy w świeci, w którym zamiast świąt Bożego Narodzenia będziecie obchodzić dni smoleńskie i modlić się do Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

 • neokles

  Oceniono 64 razy 58

  Popieram całkowicie! Dziennikarz nie moze być jak spiker beznamiętnie odczytujący każdy tekst nawet kłamliwy. Dziennikarze powinni obnażać zakłamanie tej władzy, choć niestety nie pomoze to tym którzy ogladają tylko jeden przekaz - pisowski. Ale człowiek "wiedzy" nie przekona człowieka "wiary". Tych ludzi trzeba siłą odsunąć od władzy.

 • lodzermensz1

  Oceniono 62 razy 54

  I ma rację.
  Prawdę należy mówić głośno i wyraźnie.
  Cały problem polega na tym, że strona liberalno - demokratyczna jest spętana konwenansami i polityczną poprawnością, podczas gdy PIS nic sobie z tego nie robi. Tam nie ma kłamstwa, którego nie można powiedzieć i chamstwa, którego nie da się wyartykułować.
  Nie. Nie chodzi o to, by być burakiem i kłamcą jak Kaczyński, Brudziński, Sasin czy Macierewicz. Ale należy o kłamstwach i chamstwie mówić wyraźnie. I dosadnie krytykować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX