Macierewicz podsumowuje szczyt NATO w Warszawie. I nagle: Nigdy się tak nie czerwieniłem

• Macierewicz: "Na to czekały pokolenia, chyba od wybuchu II wojny światowej"
• "Nigdy się tak nie czerwieniłem, jak wysłuchując nieustannych pochwał" - dodał
• Tak minister obrony narodowej podsumował dwudniowy szczyt NATO

- Z punktu widzenia polskiej racji stanu i historii Polski to jest wydarzenie, na które czekały pokolenia Polaków chyba od wybuchu II wojny światowej, marząc o tym, byśmy wreszcie mogli być bezpieczni, byśmy to my w Polsce sami decydowali, jakie armie będą nas broniły, a jakich sojuszników nie bardzo sobie życzymy - oświadczył Antoni Macierewicz, zaznaczając że szczyt NATO był sukcesem rządu. - Nigdy się tak nie czerwieniłem, jak wysłuchując nieustannych pochwał co do tego, jak dobrze ten szczyt jest zorganizowany - dodał.

Dowiedz się więcej:

Gdzie odbyły się obrady warszawskiego szczytu NATO?

Głównym miejscem obrad szczytu był Stadion Narodowy. Spotkania odbywały się także w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski, w Teatrze Wielkim, gdzie spotkali się szefowie dyplomacji, i w Pałacu Prymasowskim - odbyło się spotkanie ministrów obrony i szefów sztabów generalnych.

Kto był organizatorem szczytu NATO w Warszawie?

Organizatorem szczytu była Kwatera Główna NATO, Polska pełniła funkcję państwa-gospodarza. Ze strony polskiej gospodarzem i osobą odpowiedzialną za całość przygotowań był minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz. Na organizację szczytu zaplanowano ok. 160 mln zł, środki zapisano w większości w budżecie MON. 

Co to jest szczyt NATO?

Formalnie szczyt NATO to spotkanie Rady Północnoatlantyckiej – najważniejszego organu decyzyjnego tego paktu. W jej skład wchodzą reprezentanci wszystkich państw członkowskich NATO na najwyższym szczeblu – szefowie państw lub rządów. Przewodniczy jej sekretarz generalny NATO – od 1 października 2014 roku jest nim norweski polityk, ekonomista Jens Stoltenberg.
Od powstania NATO w 1949 roku, odbyły się 24 zaplanowane szczyty NATO i 3 szczyty specjalne.

Jak wyglądała droga Polski do członkostwa w NATO?

Więcej o:
Komentarze (247)
Macierewicz podsumowuje szczyt NATO w Warszawie. I nagle: Nigdy się tak nie czerwieniłem
Zaloguj się
 • frankyy

  Oceniono 107 razy 89

  Cała Polska też się czerwieniła tylko ze wstydu jak Obama sztorcował Dudę i jak sekta smoleńska rozdawała ulotki o zamachu...

 • fakiba

  Oceniono 67 razy 57

  A może ktoś wie jakie to zasługi miał Antek związane ze szczytem NATO , tylko prezio o nich wie ale jak to ma w zwyczaju nie powie

 • leszek.30

  Oceniono 64 razy 52

  Szczyt NATO, to totalna porażka wizerunkowa PiS-bolszewii, a konkretnie : Macierewicza, Szydło, Dudy, Kaczyńskiego i Waszczykowskiego..! Wyszły na jaw ich kłamstwa, szachrajstwa i bolszewizm , co zobaczył cały, cywilizowany świat..!

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 58 razy 48

  Antek bardzo przyczynił sie do szczytu NATO. Tak samo jak Waszcykowiski ktory odebrał w ministerstwie faks ze przyznano nam organizacje.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 48 razy 36

  Antek Idiota wysłuchał tyle pochwał ze cały świat pisze o oszustwach i kłamcach z PiS. Dobry komediant.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 49 razy 35

  Nigdy się tak nie czerwieniłem, jak wysłuchując nieustannych pochwał co do tego, jak dobrze ten szczyt jest zorganizowany - jak każdy psychiczny ma się za co najmniej za Napoleona organizacji i prawdziwego geniusza stosunków międzynarodowych...
  Szkoda tylko ze pół Polski czerwieniło się z zupełnie innego powodu

 • jachol23

  Oceniono 32 razy 32

  I nigdy tylu Polaków nie czerwieniło się ze wstydu za takiego pustaka!!!!!!

 • japka_putina

  Oceniono 31 razy 29

  Z rzeczy nieoczekiwanych na tym szczycie, wymienić należy:
  - Opeer Dudy w wykonaniu Obamy
  - Wystawa smoleńska
  - Ulotki zamachowe
  - Wprowadzenie Polski do NATO przez ludzi, którzy w realu nie mieli z tym nic wspólnego

  Najbardziej zaskakujące było to, że mimo pisiorskich harców, szczyt jednak odbył się w Warszawie. To w sumie zła wiadomość, bo pisiory zrozumieją z niej tyle, że mogą sobie pozwolić na jeszcze więcej, jak Putin po naruszeniu granic Ukrainy. Na takie rzeczy trzeba reagować bezwzględnie i z pewną odstręczającą przesadą. Głupawy uśmieszek naszego śliskiego prezydencika w czasie opieprzania go przez Obamę, to zbyt mała cena za wycieranie pisiorskiego dupska konstytucją.

 • marek_tkacz

  Oceniono 33 razy 29

  A ja chcę wiedzieć czy sprawozdanie ze szczytu Antoś przetłumaczył już na rosyjski i czy dostarczył mocodawcom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX