Wpadka Kaczyńskiego. Wychwalił połowę rządu, ale o Dudzie zapomniał. A potem TAKIE tłumaczenie

• Jarosław Kaczyński na konferencji: "Przepraszam, to było przejęzyczenie"
• Tak prezes PiS próbował wybrnąć z niewymienienia Andrzeja Dudy
• Wcześniej wyróżnił osoby, które zasługują na pochwały po szczycie NATO

Na konferencji podsumowującej dwudniowy szczyt NATO Jarosław Kaczyński wychwalił właściwie połowę rządu. Z Antonim Macierewiczem, Mariuszem Błaszczakiem, Witoldem Waszczykowskim i oczywiście premier Szydło na czele (CZYTAJ WIĘCEJ>>>). Prezes PiS zapomniał jednak o gospodarzu rozmów, Andrzeju Dudzie. - Jeśli chodzi o prezydenta, to przepraszam, rzeczywiście to można powiedzieć przejęzyczenie. Jest to sukces prezydenta, wielki sukces - odpowiedział Kaczyński na uwagę Krzysztofa Skórzyńskiego z TVN.

Dowiedz się więcej:

Gdzie odbyły się obrady warszawskiego szczytu NATO?

Głównym miejscem obrad szczytu był Stadion Narodowy. Spotkania odbywały się także w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski, w Teatrze Wielkim, gdzie spotkali się szefowie dyplomacji, i w Pałacu Prymasowskim - odbyło się spotkanie ministrów obrony i szefów sztabów generalnych.

Kto był organizatorem szczytu NATO w Warszawie?

Organizatorem szczytu była Kwatera Główna NATO, Polska pełniła funkcję państwa-gospodarza. Ze strony polskiej gospodarzem i osobą odpowiedzialną za całość przygotowań był minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz. Na organizację szczytu zaplanowano ok. 160 mln zł, środki zapisano w większości w budżecie MON. 

Co to jest szczyt NATO?

Formalnie szczyt NATO to spotkanie Rady Północnoatlantyckiej – najważniejszego organu decyzyjnego tego paktu. W jej skład wchodzą reprezentanci wszystkich państw członkowskich NATO na najwyższym szczeblu – szefowie państw lub rządów. Przewodniczy jej sekretarz generalny NATO – od 1 października 2014 roku jest nim norweski polityk, ekonomista Jens Stoltenberg.
Od powstania NATO w 1949 roku, odbyły się 24 zaplanowane szczyty NATO i 3 szczyty specjalne.

Jak wyglądała droga Polski do członkostwa w NATO?

Więcej o:
Komentarze (193)
Wpadka Kaczyńskiego. Wychwalił połowę rządu, ale o Dudzie zapomniał. A potem TAKIE tłumaczenie
Zaloguj się
 • kocanka1954

  Oceniono 79 razy 71

  Nie rozumiem tego zdziwienia.Przecież żaden Pan nie będzie publicznie wychwalał swojego sługi.Sługa jest od służenia swojemu Panu i tyle.

 • hen-live

  Oceniono 69 razy 65

  Nie ma co się dziwić.To tylko pokazuje kim prezydent Duda jest dla Kaczyńskiego,czopkiem którego się używa i zapomina.

 • leszek.30

  Oceniono 57 razy 53

  Ten przygłup, Kaczyński, stwierdził, że tak naprawdę , to Polska przystąpiła do NATO, stała się jego pełnoprawnym członkiem wczoraj, czyli 9 lipca 2016..!
  I to już jest zasługa tylko wyłącznie Macierewicza, Szydło, Dudy, Błaszczaka, no i koordynatora wszystkich koordynatorów, jago samego , naczelnika Kaczyńskiego..!!!

 • dante_waw

  Oceniono 54 razy 50

  Uff wyjechali ci obcy ludzie mowiacy niezrozumialymi jezykami, mozna wyjsc z bezpiecznej norki...

 • olo1950

  Oceniono 36 razy 34

  a co ten sfilcowany gnom ma do chwalenia rządu i prezydenta (przepraszam za wyrażenie). Ten ukrywajacy sie za innymi bezzębny, zdewociały starzec koniobójca juz dość narozrabiał. Jego teorie, znajomość języków i obycie w towarzystwie jest publicznie znane i wywołuje litość i uśmiech na twarzy.

 • antropoid

  Oceniono 36 razy 30

  On sam jest wpadką. Wielką, biologiczną, narodową, społeczną wpadką.

 • kocur470

  Oceniono 36 razy 28

  To nie przejęzyczenie tylko stan świadomości. Po prostu "notariusz" dla Kaczyńskiego mało znaczy...

 • antoszek22

  Oceniono 31 razy 27

  Sam Duda tał pretekst by tak go traktować gdy powiedział ze on strażnik konstytucji nic nie moze poradzić na to że jego koledzy już dwa razy próbowali sparaliżować TK a teraz robia to po raz trzeci łamiąc konstytucję .
  On zgodnie z umową robi u Kaczyńskiego za Zaczarowany Długopis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX