Wpadka Kaczyńskiego. Wychwalił połowę rządu, ale o Dudzie zapomniał. A potem TAKIE tłumaczenie

• Jarosław Kaczyński na konferencji: "Przepraszam, to było przejęzyczenie"• Tak prezes PiS próbował wybrnąć z niewymienienia Andrzeja Dudy• Wcześniej wyróżnił osoby, które zasługują na pochwały po szczycie NATO

Na konferencji podsumowującej dwudniowy szczyt NATO Jarosław Kaczyński wychwalił właściwie połowę rządu. Z Antonim Macierewiczem, Mariuszem Błaszczakiem, Witoldem Waszczykowskim i oczywiście premier Szydło na czele (CZYTAJ WIĘCEJ>>>). Prezes PiS zapomniał jednak o gospodarzu rozmów, Andrzeju Dudzie. - Jeśli chodzi o prezydenta, to przepraszam, rzeczywiście to można powiedzieć przejęzyczenie. Jest to sukces prezydenta, wielki sukces - odpowiedział Kaczyński na uwagę Krzysztofa Skórzyńskiego z TVN.

Dowiedz się więcej:

Gdzie odbyły się obrady warszawskiego szczytu NATO?

Głównym miejscem obrad szczytu był Stadion Narodowy. Spotkania odbywały się także w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski, w Teatrze Wielkim, gdzie spotkali się szefowie dyplomacji, i w Pałacu Prymasowskim - odbyło się spotkanie ministrów obrony i szefów sztabów generalnych.

Kto był organizatorem szczytu NATO w Warszawie?

Organizatorem szczytu była Kwatera Główna NATO, Polska pełniła funkcję państwa-gospodarza. Ze strony polskiej gospodarzem i osobą odpowiedzialną za całość przygotowań był minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz. Na organizację szczytu zaplanowano ok. 160 mln zł, środki zapisano w większości w budżecie MON. 

Co to jest szczyt NATO?

Formalnie szczyt NATO to spotkanie Rady Północnoatlantyckiej – najważniejszego organu decyzyjnego tego paktu. W jej skład wchodzą reprezentanci wszystkich państw członkowskich NATO na najwyższym szczeblu – szefowie państw lub rządów. Przewodniczy jej sekretarz generalny NATO – od 1 października 2014 roku jest nim norweski polityk, ekonomista Jens Stoltenberg.
Od powstania NATO w 1949 roku, odbyły się 24 zaplanowane szczyty NATO i 3 szczyty specjalne.

Jak wyglądała droga Polski do członkostwa w NATO?

Więcej o: