"Gówniarstwo". Były szef MSZ bardzo ostro o TYM punkcie szczytu NATO w Warszawie

• Andrzej Olechowski skomentował kontrowersyjną wystawę "Polska w NATO"
• Na zdjęciach zabrakło m.in. Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy
• "To jest gówniarstwo" - stwierdził były minister spraw zagranicznych

Andrzej Olechowski odniósł się do przygotowanej przez MON wystawy 'Polska w NATO', która towarzyszyła szczytowi NATO na PGE Narodowym. Na zdjęciach zabrakło Lecha Wałęsy, Bronisława Geremka czy Aleksandra Kwaśniewskiego. - To jest gówniarstwo. Cudzoziemiec, jak widzi wystawę o NATO i nie ma zdjęcia Walesy, to uważa, że albo to dotyczy jakiegoś innego kraju, albo to nie dotyczy tej sprawy - stwierdził Olechowski w TVN 24.

Dowiedz się więcej:

Co znalazło się w wystawie na szczycie NATO?

W PGE Narodowym zaprezentowano zdjęcia osób, które odegrały znaczącą rolę w wejściu Polski do Sojuszu. Na wystawie znalazły się zdjęcia prezydentów Andrzeja Dudy i Lecha Kaczyńskiego oraz premiera Jana Olszewskiego. Pominięto jednak Aleksandra Kwaśniewskiego, który w momencie wejścia Polski do NATO był prezydentem, oraz Bronisława Geremka, wówczas szefa MSZ.

Jak wystawę "Polska w NATO" skomentował Antoni Macierewicz?

- Oczywiście nie odbieram zasługi tym, którzy podpisywali akt wejścia Polski do NATO. Oni są obecni we wszystkich podręcznikach i na pierwszych stronach wszystkich gazet przez te 24 lata - powiedział Antoni Macierewicz, pytany o wystawę na szczycie NATO. - Chcieliśmy pokazać na tych zdjęciach tych ludzi, o których nie było wiadomo, że odegrali rolę przełomową w tym, żeby Polska była w NATO - uzupełnił. I dodał: - Mamy do czynienia z wystawą, która odbudowuje prawdę historyczną.

Gdzie odbyły się obrady warszawskiego szczytu NATO?

Głównym miejscem obrad szczytu był Stadion Narodowy. Spotkania odbywały się także w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski, w Teatrze Wielkim, gdzie spotkali się szefowie dyplomacji, i w Pałacu Prymasowskim - odbyło się spotkanie ministrów obrony i szefów sztabów generalnych.

Co to jest NATO?

North Atlantic Treaty Organization, czyli NATO to organizacja wojskowa mająca zagwarantować wzajemną ochronę państwom członkowskim. Powstanie NATO przyspieszyła II wojna światowa i rosnąca w siłę potęga ZSRR, przed którą starali się zabezpieczyć alianci po zakończeniu działań wojennych. NATO swój oficjalny początek miało 24 sierpnia 19491 roku, a dokumentem rozpoczynającym działanie paktu był podpisany 4 kwietnia tego samego roku w Waszyngtonie Traktat Północnoatlantycki.

Jak wyglądała droga Polski do członkostwa w NATO?

Więcej o:
Komentarze (195)
"Gówniarstwo". Były szef MSZ bardzo ostro o TYM punkcie szczytu NATO w Warszawie
Zaloguj się
 • agent-0700

  Oceniono 95 razy 73

  Swoimi ulotkami i wystawami potwierdzili tylko swoją głupotę. Przybyli goście dokładnie wiedzą jak było bo niektórzy jeszcze uczestniczyli we wprowadzeniu Polski do NATO.
  Obama powinien na zakończenie kadencji wypuścić nagranie z rozmową dwóch braci przed katastrofą i zakończyłby tym samym pewien chory rozdział historii naszego kraju.

 • tomtg123

  Oceniono 75 razy 63

  No cóż, nic dodać nic ująć. PiS sam sobie sika do herbaty w ten sposób, szkoda tylko, że przy okazji ośmiesza Polskę. Oni kompromitują nie tylko siebie, ale - pośrednio - też miliony Polaków, bo przecież te żałosne matoły nas reprezentują.

 • zapora01

  Oceniono 55 razy 41

  Przecież wszyscy wiedzą.. że do NATO doprowadzili nas PZPR-owcy - Czabański i Piotrowicz.. a Krycha Pawłowicz własnoręcznie wyciągnęła nas ze spółek polsko-radzieckich i RWPG..

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 41 razy 37

  Nie gó...arstwo tylko prymitywne i bezmyślne wazeliniarstwo.

 • kocanka1954

  Oceniono 41 razy 35

  To nie jest gó...arstwo,to jest chamskie, wieśniackie, podłe i świadome zakłamywanie historii.Gó...arstwem można nazwać nabazgranie przez małolatów niecenzuralnego słowa na murze.
  W październiku 2015 roku wstrętna obślizgła Hydra wysunąła z czeluści piekieł swój odrażający, plugawych łeb.

 • pi.mi

  Oceniono 37 razy 31

  Gó...arstwo to mało powiedziane....

 • qsx111

  Oceniono 36 razy 28

  Bolszewicy z PiS piszą historię Polski za pomocą gumki. Tak samo robili bolszewicy z Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. I tak samo jak oni skończy Kaczyński i jego bezmózgowe przydupasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX