Czy Donald Tusk unikał zdjęcia obok Andrzeja Dudy? Zobaczcie nagranie i oceńcie

• Przywódcy ustawiali się do wspólnego zdjęcia po jednym ze spotkań
• Wg. fotoreportera Donald Tusk unikał ustawienia się obok Andrzeja Dudy

Tzw. "family photo", czyli "zdjęcie rodzinne" to nieodłączny element spotkań na wysokim szczeblu. Nie inaczej było podczas szczytu NATO - przywódcy państw i organizacji kilkukrotnie, przy różnych okazjach ustawiali się na specjalnych podestach do zdjęć.

To, kto stoi w jakim miejscu jest ściśle ustalone i zależy m.in. od rangi osób, pozycji ich państw etc. Specjalne miejsce jest zarezerwowane dla gospodarzy, a prominentne ustawienie może stanowić wyróżnienie dla danego państwa.  

Dość nietypowa sytuacja miała miejsce podczas robienia takiego zdjęcia wczoraj wieczorem, po kolacji roboczej wydawanej przez Andrzeja Dudę w Pałacu Prezydenckim.

Na nagraniach widać, jak przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk najpierw podchodzi do premiera Davida Camerona, później przeciska się między politykami, zagaduje, aż w końcu m.in. prezydent Litwy Dalia Grybauskaite wskazuje mu jego miejsce, w pierwszym rzędzie, obok Andrzeja Dudy.

Zdaniem Jakuba Szymczuka, obecnego na miejscu fotoreportera "Gościa Niedzielnego", małe zamieszanie wynikało z tego, że Tusk... chciał uniknąć ustawienia się obok Dudy. "Nie udało się wymigać. Przesuwany Donald Tusk, trochę jakby siłą, został doprowadzony na wyznaczone miejsce", pisze Szymczuk. Podobne wrażenie odniósł tez pracujący w Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna. Zamieścił też rozpiskę do "family photo".

Czy rzeczywiście Tusk unikał prezydenta, czy też nie mógł znaleźć swojego miejsca? Zobaczcie inne nagranie i oceńcie sami.

 
Komentarze (354)
Czy Donald Tusk unikał zdjęcia obok Andrzeja Dudy? Zobaczcie nagranie i oceńcie
Zaloguj się
 • vedd16

  Oceniono 80 razy 64

  Najlepsze co prezydent Obama mógłby zrobić dla Polski to upublicznić ostatnią rozmowę Jarosława z Lechem. Byłby koniec sekty Smoleńskiej i całego PiSlamu

 • leszek.30

  Oceniono 75 razy 63

  D.Tusk, nie zasłużył sobie na taki obciach..!

 • szaja25

  Oceniono 60 razy 50

  Zdjęcie z Dudą to obciach dekady.

 • dzaga41

  Oceniono 46 razy 36

  Jeżeli unikał to wcale mu się nie dziwię.Nic nie znaczę na arenie polityki międzynarodowej,ale jako zwykły obywatel Polski też obok Dudy stać bym nie chciała.

 • jes-ter

  Oceniono 41 razy 33

  Te zdjęcia przechodzą zawsze do historii. W pełni można zrozumieć przewodniczącego Tuska, który nie chce zostać utrwalony na zdjęciach obok człowieka, który stanie przed Trybunałem Stanu za łamanie praworządności i podstawowych pryncypiów ustrojowych demokratycznego państwa prawa. A poza tym to zwyczajnie po ludzku wstyd mieć z kimś takim wspólne zdjęcie. Chodzi o to żeby nikt nigdy w przyszłości nie skojarzył go z Dudą.

 • bokaj

  Oceniono 42 razy 32

  i co w tym dziwnego?
  gdyby mnie postawili koło tego dudopisa z głupkowatym uśmieszkiem, musiałbym się potem tydzień szorować pumeksem - bardzo dyskomfortowa sytuacja...
  nigdy nie wybaczę tym durnym pislamistom, że takiego głupka postawili na urzędzie! nigdy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX