Szczyt NATO. Solidarni 2010 rozdają skandaliczne ulotki na temat katastrofy smoleńskiej

• Stowarzyszenie rozdaje podczas szczytu NATO ulotki dot. Smoleńska• Na ulotkach znajduje się informacja o zabiciu Lecha Kaczyńskiego• Szefową stowarzyszenia jest reżyserka i dziennikarka Ewa Stankiewicz

Informację o ulotkach rozdawanych podczas szczytu podał na Twitterze Maciej Kuziemski, członek zarządu fundacji Res Publica oraz Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

 

"Prezydent państwa członkowskiego NATO i dziesięciu generałów NATO zostało zabitych" - głosi ulotka. Padają też tam nazwiska prezydenta Rosji Władimira Putina i obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Autorzy ulotki zaznaczają, że "większość pasażerów" była patriotami i wiele osób znajdujących się na pokładzie nie popierało rządu, którym kierował wówczas Tusk.

Tekst stawia pod znakiem zapytania rolę prezydenta Rosji i premiera Polski w kwestii katastrofy.

Działania Solidarnych skomentował na Twitterze m.in. poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Cimoszewicz.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz w tej sprawie od władz stowarzyszenia - osoba dostępna pod telefonem rzecznika prasowego nie chciała z nami rozmawiać.

W czwartek informowaliśmy, że MSZ przyznało stowarzyszeniu Solidarni 2010 dotację w wysokości 175 tys. zł.

Donald Tusk spotkał się po godz. 10 z prezydentem USA Barackiem Obamą i szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.

Spotkanie prezydenta USA i szefami Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej odbywa się przed rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie, którego obrady zainaugurowane zostaną w piątek wczesnym popołudniem. Zobacz relację na żywo>>>

Więcej o: