Bez zadawania pytań, posłowie Nowoczesnej tuż pod mównicą... Kolejny etap forsowania ustawy o TK

• Po godz. 21 zaczęło się drugie czytanie projektu PiS ws. Trybunału
• Na sali byli niemal wyłącznie posłowie Nowoczesnej
• Marszałek nie pozwolił na zadawanie pytań i odrzucił wnioski formalne

Gdy najnowsza wersja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przechodziła kolejny etap prac Sejmowych, w ławach prawie nie było posłów - poza klubem Nowoczesna. Nie znaczy to jednak, że nie było gorąco.

Na drugie czytanie złożonego wczoraj projektu - zaplanowane na czwartek na godz. 21 - przewidziano tylko godzinę. Dlatego marszałek Sejmu Ryszard Terlecki zgodził się na 5-minutowe wystąpienia klubów parlamentarnych, ale już nie na zadawanie pytań. Zgłosił się do nich 37 posłów, jednak nie mieli możliwości ich zadać. 

Gdy skoczyły się wystąpienia klubów (prezentowane przed w większości pustą salą), posłowie Nowoczesnej najpierw złożyli wniosek formalny o przerwę, a później - o natychmiastowe głosowanie nad projektem. Jednak marszałek Terlecki nie zarządził głosowania, choć posłowie przekonywali, że wymaga tego regulamin Sejmu. 

Gdy posłowie Nowoczesnej zebrali się pod mównicą, Terlecki groził ukaraniem ich karą finansową. Jeden z parlamentarzystów został formalnie przywołany do porządku. 

 

 

Ostatecznie marszałek wnioskował o przekazanie projektu do komisji. Jednak posłowie Nowoczesnej zgłosili sprzeciw, a w związku z tym projekt trafi do trzeciego czytania po doręczeniu posłom treści proponowanych poprawek. Nie chciał jednak zgodzić się na natychmiastowe głosowanie sprzeciwu opozycji, którego chcieli posłowie.

- Ale głosowanie! - apelowali po tym członkowie Nowoczesnej. 

- Tak, w porządku. A kto będzie głosować? - odparł Terlecki.

Głosowanie nastąpi prawdopodobnie w czwartek.

Kolejnym punktem posiedzenia były zmiany w regulaminie Sejmu. Wtedy posłowie opozycji znów zgłosili się do zadawania pytań. Jednak gdy odnosili się do sprawy TK, a nie regulaminu, marszałek wyłączał im mikrofon. 

 

- Po co zmieniać regulamin, skoro i tak nie szanujecie ani jego, ani prawa? - pytali posłowie Nowoczesnej. 

Wtedy też na sali pojawiło się więcej posłów innych partii opozycji oraz Prawa i Sprawiedliwości. Ci ostatni głośno komentowali wystąpienia opozycji.

Komentarze (259)
Bez zadawania pytań, posłowie Nowoczesnej tuż pod mównicą... Kolejny etap forsowania ustawy o TK
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 90 razy 76

  Zarówno honor, jak i obowiązek wymagają od nas wytężenia wszystkich sił dla obalenia Kaczyńskiego i jego moherowej partii. Musimy ocalić Polskę i Europę od barbarzyństwa.

 • ziaburek

  Oceniono 79 razy 65

  Ta bezczelność jest porażająca. Tak traktuje się przedstawicieli tzw suwerena, którym pis sobie bez przerwy mordę wyciera.

 • kumak

  Oceniono 61 razy 53

  Czytam i oczom nie wierze. Co jeszcze musi sie wydarzyc, zeby ten cyrk przerwac??? Do czego to doszlo, ze kilkudziesieciomilionowy kraj rzadzany jest przez grupe wyznawcow (bo jak ich mozna inaczej nazwac) jakiegos zakompleksionego i zadnego zemsty guru?? Dramat...

 • bombadilwlocie

  Oceniono 54 razy 44

  Terlecki to nie marszałek. To najgorszy sort sk...syna. Kiedyś za to odpowie. Jestem pewien.

 • avida

  Oceniono 56 razy 44

  I tak właśnie, w przerwie meczu Walia-Portugalia, po cichu, zdechła ostatecznie polska demokracja. Prawdopodobnie zatruła się dobrą zmianą. Pogrzebu nie będzie. Zwłoki zakopie w parku, na tyłach sejmu poseł Piotrowicz. Zdrowaśkę odmówi ojciec Tadeusz a poseł Pawłowicz wygłosi krótką ale piękną mowę.

 • lisa2

  Oceniono 43 razy 35

  PIS z Sejmu RP zrobił Cyrk Narodowy.

  Wstyd.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 41 razy 29

  przecież ten kraj to jakiś bantustan, parodia sejmu, parodia prawa, parodia wolnych mediów publicznych, jakieś kukiełki na stanowiskach prezydenta i premiera, sparaliżowane trybunały... i tylko niedojdy od 500+ rechoczą, bo mogą bez jednej przepracowanej dniówki, popijać co dzień gorzałę, za z takim bohaterstwem rozdawaną kasę, z coraz bardziej zadłużonego budżetu państwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX