Wałęsa uderza w "PiS-owski BOR". Mocno: "Inwigilacja i utrudnianie życia". Mamy odpowiedź BOR

1. Zdaniem Lecha Wałęsy, BOR dokonał niekorzystnych zmian w jego ochronie
2. Były prezydent poprosił o "natychmiastowe zabranie PiS-owskiej inwigilacji"
3. BOR: "Działamy według dotychczasowych instrukcji. Nic się nie zmieniło"

Lech Wałęsa twierdzi, że Biuro Ochrony Rządu pod rządami PiS wprowadziło istotne i niekorzystne dla niego zmiany w ochronie. Jego wpis w tej sprawie brzmi jednak nieco tajemniczo. "Informuję publicznie, że BOR PiS-owski zabrał się za ochronę byłego prezydenta" - napisał na Facebooku. I dodał:

Te zmiany są dużo droższe i bardzo niewygodne. To wygląda na inwigilację i utrudnianie życia

Wałęsie, jako byłemu prezydentowi, przysługuje prawo do dożywotniej ochrony BOR-u. Jednak z wpisu nie dowiadujemy się, o jakie dokładnie zmiany w ochronie chodzi. "Wnoszę o wycofanie tych zmian albo natychmiastowe zabranie tej PiS-owskiej inwigilacji" - spuentował jedynie Wałęsa.

Rzeczniczka BOR: Nic się nie zmieniło

O komentarz do wpisu byłego prezydenta poprosiliśmy Biuro Ochrony Rządu. Zdaniem rzeczniczki, Natalii Markiewicz, nic w kwestii ochrony Wałęsy nie uległo zmianie. - Działamy zgodnie z ustawą. Żadnych zmian tutaj nie było. Działamy według dotychczas obowiązujących procedur i instrukcji - mówi Markiewicz.

- Nasza rola jest taka, żeby prezydentowi zapewnić należytą ochronę. Jego bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Nie jesteśmy od tego, by zastanawiać się, co pan prezydent miał na myśli - dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się Instytut Lecha Wałęsy. - Nic nie wiemy na ten temat. Nie będziemy zajmować się tą sprawą - usłyszeliśmy od Biura Fundacji.

Więcej o:
Komentarze (172)
Wałęsa uderza w "PiS-owski BOR". Mocno: "Inwigilacja i utrudnianie życia". Mamy odpowiedź BOR
Zaloguj się
 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 59 razy 39

  Przeciez osczywsite ze każda instytucja zagarnięta przez PiS to po prostu partyjna przybudówka PiS. Wie to ślady rozgarnięty człowiek. Juz ostatnie artykuły o próbie przejęcia przez PiS gazety wyborczej za pomocą społek skarbu panstwa pokazują jak głęboka jest demoralizacja komunistów z PiS.

 • chi-neng

  Oceniono 58 razy 36

  Nie wierze ani krzty zadnym rzeczniczkom ni rzecznikom pisowskim!
  Lza jak ich prezes, a takze ten wybrany do grania roli prezydenta i ta, ktora pozuje jako premier...Reszty ich pacholkow nie pomne...

 • 123waz

  Oceniono 30 razy 20

  PIS wstydu nie macie, każdy odcinek życia staje się waszym zdobytym polem. jak wy będziecie żyć, gdy przegracie wybory ? i czekać was będą procesy pokazowe kaczynskiego, Szydło, Ziobry, i Andrzeja Dudy..... nawet topienie laptopów wam nie pomoże, a Tuska nie ma, i nie bedzie nikogo kto wam da szansę !!!!!!!! madagaskar

 • xsawer

  Oceniono 28 razy 20

  Przez chwilę zastanawiałem się po co prezydentowi Wałęsie ochrona BOR, ale po przejrzeniu wpisów poniżej uprzytomniłem sobie, że żyję wśród chrześcijańskiego, katolickiego ludu, który w ramach miłości bliźniego swego gotów jest tego bliźniego ukamieniować.
  Najbardziej przykre jest to, że piszą to szczyle, dla których komuna czy epoka górnej kredy są równie egzotyczne.

 • auro35

  Oceniono 28 razy 20

  Taa... jasne. Nic się nie zmieniło tylko teraz podsłuchujemy prezydenta Wałęsę dla jego bezpieczeńtwa.

 • 2kotunia1

  Oceniono 33 razy 17

  oj dorwały się do klawiatur pisdzilskie kreatury, ale nic z tego, zliżecie tylko swoje wymiociny

 • jasuweren

  Oceniono 24 razy 16

  Jak myślicie dlaczego antek-agent rosji, nie ma żadnego majątku na siebie tylko na żonę- no pisiory pomyślcie DLACZEGO??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX