"Polacy wskazali. Nogami". Ostre starcie PiS vs PO w sprawie pomników smoleńskich

1. Ostre starcie w Radiu Zet między Andrzejem Halickim a Jarosławem Sellinem
2. Poszło o zapowiedzianą przez PiS budowę pomników smoleńskich
3. Halicki: "Na lewo pomnik, na prawo pomnik. Niezależnie, że nie ma miejsca"

- Na lewo pomnik, na prawo pomnik. Niezależnie od tego, że nie ma miejsca - tak Andrzej Halicki z PO, parafrazując piosenkę Heleny Kołaczkowskiej o odbudowie Warszawy, drwił w Radiu Zet z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego na ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.

Na te słowa od razu zareagował Jarosław Sellin z PiS, który zapytał, czy Halickiemu przeszkadzają planowane przez PiS pomniki. - Chce pan między dwoma pomnikami wsadzić trzeci? Tyłem do jednego albo do drugiego? – odpowiedział mu Halicki.

- To nie jest tak, że prezes ugrupowania, które wygrało wybory, nawet z dobrym wynikiem, które ma większość w parlamencie, może powiedzieć, że tu będzie jeden pomnik, a tu drugi - mówił w Radiu Zet polityk PO.

Sellinn: Polacy wskazali nogami

- Hanna Gronkiewicz-Walz, wiceprezes pana partii, nie może na wieki wieków zablokować rzecz oczywistą i naturalną, mianowicie to, że w tym miejscu Polacy wskazali, że należy upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej - odpowiedział Sellin Halickiemu.

- Jak wskazali? Nic nie wskazywali – zaprotestowała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. - Polacy wskazali. Nogami. Przyszli masowo, tysiącami, w to miejsce, upamiętnić jedną trzecią elity politycznej państwa polskiego z głową tego państwa na czele – odpowiedział Sellin. – Te pomniki staną. Będziecie się wstydzić tego oporu - dodał Sellin.

Więcej o: