"Polacy wskazali. Nogami". Ostre starcie PiS vs PO w sprawie pomników smoleńskich

1. Ostre starcie w Radiu Zet między Andrzejem Halickim a Jarosławem Sellinem
2. Poszło o zapowiedzianą przez PiS budowę pomników smoleńskich
3. Halicki: "Na lewo pomnik, na prawo pomnik. Niezależnie, że nie ma miejsca"

- Na lewo pomnik, na prawo pomnik. Niezależnie od tego, że nie ma miejsca - tak Andrzej Halicki z PO, parafrazując piosenkę Heleny Kołaczkowskiej o odbudowie Warszawy, drwił w Radiu Zet z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego na ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.

Na te słowa od razu zareagował Jarosław Sellin z PiS, który zapytał, czy Halickiemu przeszkadzają planowane przez PiS pomniki. - Chce pan między dwoma pomnikami wsadzić trzeci? Tyłem do jednego albo do drugiego? – odpowiedział mu Halicki.

- To nie jest tak, że prezes ugrupowania, które wygrało wybory, nawet z dobrym wynikiem, które ma większość w parlamencie, może powiedzieć, że tu będzie jeden pomnik, a tu drugi - mówił w Radiu Zet polityk PO.

Sellinn: Polacy wskazali nogami

- Hanna Gronkiewicz-Walz, wiceprezes pana partii, nie może na wieki wieków zablokować rzecz oczywistą i naturalną, mianowicie to, że w tym miejscu Polacy wskazali, że należy upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej - odpowiedział Sellin Halickiemu.

- Jak wskazali? Nic nie wskazywali – zaprotestowała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. - Polacy wskazali. Nogami. Przyszli masowo, tysiącami, w to miejsce, upamiętnić jedną trzecią elity politycznej państwa polskiego z głową tego państwa na czele – odpowiedział Sellin. – Te pomniki staną. Będziecie się wstydzić tego oporu - dodał Sellin.

Więcej o:
Komentarze (325)
"Polacy wskazali. Nogami". Ostre starcie PiS vs PO w sprawie pomników smoleńskich
Zaloguj się
 • div00

  Oceniono 123 razy 113

  Gdyby w Polsce budowano zakłady pracy z taką determinacja z jaką się buduje świątynie i pomniki, już dawno bylibyśmy potęgą gospodarczą!

 • Black Swan

  Oceniono 80 razy 68

  "upamiętnić jedną trzecią elity politycznej państwa polskiego z głową tego państwa na czele"

  a tym to się nie ma co chwalić bo to akurat dowód na głupotę tych polskich elit... W każdej szanującej sie korporacji jest zakaz wsiadania, do jednego samolotu czy samochodu, dla pracowników od szczebla product managera wzwyż.. Dlaczego? Bo nawet prosty debil wie, ze jak wierchuszka jakieś firmy znajdzie się na pokładzie jednego samolotu i ten samolot pierdyknie o glebę to firma w której pracowali tez pierdyknie bo nie da się takich pracowników z marszu zastąpić innymi...
  Tak, nawet debile to wiedzą ale ludzie z Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego tego nie wiedzieli... I dlatego z tymi pomnikami to przyhamujcie bo to co zamierzacie upamiętnić to normalni ludzie nazywają głupotą...

 • fakiba

  Oceniono 75 razy 65

  Jedną trzecią elity jak mówi Selin , do tego samolotu wpakowali Sasin Łopiński i Duda , powinni za to odpowiadać przed sądem

 • agent-0700

  Oceniono 66 razy 58

  Polacy "nogami" na organizowanej przez KOD manifestacji również wskazali co macie zrobić patałachy.

 • led2007

  Oceniono 59 razy 55

  W tej sytuacji oczekuję już tylko pomnika poległego kota prezesa, który udławił się myszą nasłaną przez Tuska!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX