Stopniała liczba kandydatów na prezesa stadniny w Janowie. Oto czołowa czwórka

1. W gronie osób, które mogą objąć rządy w stadninie jest 4 kandydatów 2. To Ryszard Pazyra, Wojciech Jankowski, Lucjan Cichosz i Sławomir Pietrzak 3. Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosi swój wybór w przyszłą środę

Na liście kandydatów do objęcia posady prezesa w stadninie koni w Janowie Podlaskim zostały już tylko cztery osoby. Jak ustalili dziennikarze TOK FM, są to Ryszard Pazyra, Wojciech Jankowski, Lucjan Cichosz i Sławomir Pietrzak.

Kandydaci na szefa stadniny w Janowie musieli przesłać swój życiorys, mieć wyższe wykształcenie (np. nauki rolnicze czy ekonomiczne) i co najmniej siedmioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Swoją decyzję Agencja Nieruchomości Rolnych ma ogłosić w najbliższą środę.

"Dobra zmiana" w stadninie

Prezes stadniny w Janowie Podlaskim został odwołany w lutym, podobnie jak prezes stadniny w Michałowie. Szef ANR złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które miałoby polegać na niegospodarności. Śledczy z Lublina badają ten wątek, podobnie jak sprawę padnięcia klaczy w janowskiej spółce. W ostatnim czasie padły dwie klacze należące do żony perkusisty The Rolling Stones, Shirley Watts. Po tych zdarzeniach, hodowczyni zabrała z Janowa swoje pozostałe konie.

Pełniącym obowiązki prezesa został Marek Skomorowski, bez doświadczenia, ale związany z partią rządzącą. Po fali krytyki i serii kłopotów z końmi oddał się do dyspozycji ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Żadnych decyzji nie podjęto.

Więcej o: