Owsiak odchodzi z radiowej Trójki. Na antenie wygarnął, co sądzi o "dobrej zmianie" [WIDEO]

1. Jerzy Owsiak pożegnał się ze słuchaczami programu III Polskiego Radia
2. "Zakończyłem współpracę z nową dyrekcją programu" - powiedział na antenie
3. Dodał, że ostatnie zmiany w Trójce "dalece odbiegają od jego filozofii"

Wczorajsza, 226. audycja programu "Się kręci" była ostatnią, jaką pomysłodawca "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" poprowadził na antenie programu trzeciego Polskiego Radia.

Jako główne powody rozstania Owsiak wymienił wyrzucenie Grażyny Mędrzyckiej, szefowej redakcji aktualności, oraz przekazanie prowadzenia "Klubów Trójki" Grzegorzowi Górnemu z "Frondy". 

- Nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie współzałożyciela kwartalnika "Fronda" do środowego wydania klubu radiowej Trójki, tak dalece odbiegają od mojej filozofii, że trudno jest pogodzić autorski pomysł redaktora - realizowany o godz. 21.00, bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości - z moim programem, który startuje o godz. 22.00.

Dalej Owsiak stwierdza, że niektóre z jego inicjatyw, m.in. Akademia Sztuk Przepięknych, były inspirowane audycjami w Klubu Trójki. I daje do zrozumienia, że po zmianach w rozgłośni taka sytuacja nie byłaby możliwa.

- Poprzednie doświadczenia, wprowadzanie nachalnych zmian, związane także ze zmianami w dowodzeniu radiową Trójką, nigdy nie kończyły się dobrze i zawsze budziły protesty trójkowej ekipy - mówi Owsiak.

Jego zdaniem Trójka nie jest już samodzielną stacją, a wszystkie decyzje podejmowane są "na Malczewskiego" (siedziba zarządu Polskiego Radia - red.). Na koniec stwierdził, że "kocha Trójkę i zawsze będzie kochał". Nie wykluczył też, że kiedyś wróci do stacji.

Owsiak współpracował z radiową Trójką od 1991 roku. Prowadził audycję "Brum", a od 1999 roku, z przerwami, autorski program "Się kręci".

Więcej o:
Komentarze (433)
Owsiak odchodzi z radiowej Trójki. Na antenie wygarnął, co sądzi o "dobrej zmianie" [WIDEO]
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 214 razy 178

  Co by tu jeszcze panie i panowie z pisuaru spieprzyć , TVPis już się udało , z radiem też wam dobrze idzie , obietnica Polski w ruinie zostanie zrealizowana w 120%

 • kemor234

  Oceniono 144 razy 124

  "Dobra zmiana". W miejsce wartościowych ludzi, wchodzą rozwrzeszczane hordy.

 • natenczas_wojski

  Oceniono 119 razy 105

  Łapy precz od Trójki !
  Ten wczorajszy Klub Trójki w wykonaniu Górnego to jakieś kuriozum w tej stacji. Nudna gadka przybłędów. Wynocha!!!
  Sosnowski, Jethon muszą wrócić.
  Lisickiego nie da się słuchać. A ten Górny... cóż powiedzeć... pozostaje wyłaczać radio. Pisdzielska władza przegina wkładajac chciwe, brudne łapy w dobre rzeczy.

 • fakiba

  Oceniono 91 razy 75

  Może i wytyczne dla "Trójki" przychodzą z Malczewskiego , ale oni tam odbierają polecenia prosto z Nowogrodzkiej od samego prezia dobrej zmiany

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 78 razy 64

  Wreszcie to zrobiłeś. Już dawno wyłączyłem ten nomen omen - kanał.
  Przeobrażenie Trójki w PIS dę.

 • open123

  Oceniono 69 razy 61

  Bardzo się Trójka popsuła. Już sama liczba nowych głosów antenowych czyli utrata tych oswojonych, jest niemiła wiernym słuchaczom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX