Owsiak odchodzi z radiowej Trójki. Na antenie wygarnął, co sądzi o "dobrej zmianie" [WIDEO]

1. Jerzy Owsiak pożegnał się ze słuchaczami programu III Polskiego Radia 2. "Zakończyłem współpracę z nową dyrekcją programu" - powiedział na antenie 3. Dodał, że ostatnie zmiany w Trójce "dalece odbiegają od jego filozofii"

Wczorajsza, 226. audycja programu "Się kręci" była ostatnią, jaką pomysłodawca "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" poprowadził na antenie programu trzeciego Polskiego Radia.

Jako główne powody rozstania Owsiak wymienił wyrzucenie Grażyny Mędrzyckiej, szefowej redakcji aktualności, oraz przekazanie prowadzenia "Klubów Trójki" Grzegorzowi Górnemu z "Frondy". 

- Nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie współzałożyciela kwartalnika "Fronda" do środowego wydania klubu radiowej Trójki, tak dalece odbiegają od mojej filozofii, że trudno jest pogodzić autorski pomysł redaktora - realizowany o godz. 21.00, bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości - z moim programem, który startuje o godz. 22.00.

Dalej Owsiak stwierdza, że niektóre z jego inicjatyw, m.in. Akademia Sztuk Przepięknych, były inspirowane audycjami w Klubu Trójki. I daje do zrozumienia, że po zmianach w rozgłośni taka sytuacja nie byłaby możliwa.

- Poprzednie doświadczenia, wprowadzanie nachalnych zmian, związane także ze zmianami w dowodzeniu radiową Trójką, nigdy nie kończyły się dobrze i zawsze budziły protesty trójkowej ekipy - mówi Owsiak.

Jego zdaniem Trójka nie jest już samodzielną stacją, a wszystkie decyzje podejmowane są "na Malczewskiego" (siedziba zarządu Polskiego Radia - red.). Na koniec stwierdził, że "kocha Trójkę i zawsze będzie kochał". Nie wykluczył też, że kiedyś wróci do stacji.

Owsiak współpracował z radiową Trójką od 1991 roku. Prowadził audycję "Brum", a od 1999 roku, z przerwami, autorski program "Się kręci".

Więcej o: