Ziobro odstąpił swoje 500+. Przed kamerami. Teraz naucza cytatami z Biblii

"Uważajcie,by nie być dobrymi na pokaz" czy "taka bowiem jest wola Boża"? Wiceminister wbił szpilę Ziobrze, ten odpowiedział, a obaj używali wersetów z Pisma Świętego.

"Uważajcie,by nie być dobrymi na pokaz. Jeśli tak postąpicie,nie otrzymacie nagrody od Ojca w niebie.Gdy obdarowujesz biednego,nie rozgłaszaj tego" - tę parafrazę wersetu Ewangelii wg św. Mateusza zamieścił na Twitterze wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. I nikt nie miał wątpliwości, o co chodzi.

Rano minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił, że przekaże należne jego rodzinie pieniądze z programu "500 Plus" na rzecz niepełnosprawnego siedmiolatka z woj. świętokrzyskiego.

- Zastanawiałem się, czy to świadectwo uczynić publicznym. Uznałem, że taki publiczny apel może być rodzajem presji na innych i przypomnieniem, że takie gesty nie tylko w gestach, ale i czynach mają znaczenie" - podkreślił minister apelując do zamożnych osób, szczególnie polityków, o podobne działania.

Te argumenty nie trafiły najwyraźniej do Marczuka, którego wpis odczytano jako krytykę konferencji kolegi z rządu. Tym bardziej, że Marczuk - który w ministerstwie odpowiada właśnie za program 500+ - sam deklarował, że będzie pobierał świadczenie. 

"Niech serce twe nie boleje, że dajesz”

Tymczasem minister Ziobro nie pozostał dłużny i odpowiedział... samemu posługując się biblijnymi cytatami. 

„Taka bowiem jest wola Boża, abyście przez dobre uczynki zmusili do milczenia niewiedzę ludzi głupich” - napisał Ziobro, cytując I list św. Piotra. "Niech serce twe nie boleje, że dajesz” - dodał, tym razem wybierając werset ze Starego Testamentu.