Ostre spięcie Jakiego i Budki na Twitterze. ''Wstydu nie masz, kłamiesz jak z nut''

1. Borys Budka i Patryk Jaki ostro pokłócili się na Twitterze2. Jaki zarzucił Budce, że "uciekł” z ich telewizyjnej rozmowy3. Tłem sporu są słowa Jakiego o polskich sądach

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi Patryka Jakiego w "RDC”. Sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości stwierdził, że "sądownictwo polskie jest jednym z najgorszych w Unii Europejskiej”. Tłumaczył, że w Polsce są "najbardziej przewlekłe postępowania, przy dużej ilości sędziów i dużych kosztach obsługi tego całego przedsięwzięcia”.

Jego słowa podważył jednak serwis Demagog.org.pl, podkreślając m.in., że "według Unijnej tablicy wyników wymiaru sprawiedliwości 2016 Polska osiągnęła jeden z najlepszych wyników (4. miejsce spośród 24 państw) pod względem średniego czasu trwania postępowań sądowych”.

"Oczywiste kłamstwa" i "ucieczka" ze studia

Wpadkę Jakiego zauważył minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz - Borys Budka i zaatakował Jakiego na Twitterze.

"Czy Ministerstwo Sprawiedliwości ma zamiar prostować oczywiste kłamstwa głoszone przez wiceministra Patryka Jakiego?” - zapytał. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Patryk Jaki odpisał Budce, nazywając go "słabym ministrem”. Dodał też, że nie wierzy w wiarygodność raportu, który cytuje Demagog.org.pl.

Następnie Jaki zasugerował, że chciał z Budką porozmawiać w jednym z programów publicystycznych TVP, ale polityk PO "uciekł”.

Zirytowany Budka przeszedł na "Ty” i odparował: "Naprawdę, wstydu nie masz, kłamiesz jak z nut, wybacz, ale razem z TVP nie będziesz układał mojego kalendarza”.

Skrytykowany za formę tej wypowiedzi Budka odpisał: "Jeśli ktoś kłamie, mówienie na Pan jest nadużyciem”.

Więcej o: