Radio ZET: Ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf odwołany

1. Wedle Radia ZET Schnepfowi wręczono odwołanie
2. Nieoficjalnie powodem są m.in. jego relacje z Andrzejem Rzeplińskim
3. MSZ nie chce komentować tych doniesień

Ambasador Ryszard Schnepf miał zostać wezwany do MSZ, gdzie wręczono mu odwołanie - poinformowało Radio ZET.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z biurem prasowym resortu. - Nie potwierdzam, ale też nie zdementuję - usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej. Dlaczego? - MSZ nie komentuje swoich decyzji kadrowych - padła odpowiedź.

Przyjaźń z Rzeplińskim i problem z Dudą

Radio informuje, że przyczyną odwołania ambasadora miał być fakt, iż 3 maja gościł w Waszyngtonie Andrzeja Rzeplińskiego - prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Swoje obowiązki Schnepf ma przestać pełnić w lipcu - twierdzi stacja.

Przypomnijmy, że krytyka ze strony prawicowych mediów wobec Ryszarda Schnepfa zaczęła się w związku z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Duda nie odbył wówczas formalnego spotkania z Barackiem Obamą, a jedynie "odbył krótką rozmowę" - i winą za to obarczono Schnepfa.

"GPC" krytykowała wtedy Schnepfa także za "nie zachowywanie neutralności politycznej", którym był udział w balu, na którym gościem honorowym był Lech Wałęsa. Schnepfa nazwano też  "resortowym ambasadorem".

Komentarze (251)
Radio ZET: Ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf odwołany
Zaloguj się
 • chasingcars

  Oceniono 61 razy 49

  Kiedy zniesienie wiz dla Polaków, pani Szydło, panowie Kaczyński, Duda i Waszczykowski?! Gdzie jest to "wstawanie z kolan" i "kończenie z murzyńskością" w relacjach z USA?

  PS. A tupolew już w Polsce?

 • c.t.k

  Oceniono 48 razy 40

  No to sprawa jest rozwojowa:)) W każdej chwili ,z każdego stanowiska,może zostać zwolniona osoba,która znała dobrze Schnepfa.,a póżniej osoba,która była w dobrych relacjach z osobą znającą Schnepfa.

 • warchlak1

  Oceniono 51 razy 33

  Nadzwyczajne, niedługo pretekstem do odwołania ambasadora będzie sfotografowanie go z egzemplarzem "Gazety Wyborczej" albo "Polityki" w ręku.
  Ci geniusze myśli politycznej z PiS zachowują się zupełnie jak komuniści - za wyśmiewanie towarzysza Gomułki też miewało się spore problemy.

 • ter5919

  Oceniono 47 razy 27

  Pisdolandu nie moze reprezetowac porzadny czlowiek jak Ryszard Schnepf tylko taka SB gnida jak nowy ambasador w Peru Jaroslaw Spyra.

 • szach-mat0

  Oceniono 37 razy 23

  Już wiem, Kempa zostanie ambasadorem, będzie na dobranoc śpiewać bajki w amerykańskiej TV, biznes to biznes.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 22

  Jak Waszczykowski powymienia ambasadorów na swoich kolesi po szkole Fotygi i Rydzyka , to już nikt nie będzie chciał z nami gadać

 • godzuki-28

  Oceniono 31 razy 19

  To niestety było do przewidzenia. PiS kolejny raz pokazał że nie ma hamulców, jeśli ktoś się raz narazi to zostanie zniszczony. To nie jest polityka to rewanżyzm w czystej postaci.

 • rr1979

  Oceniono 39 razy 19

  Ciekawe, kogo kadrowi pis szykują na tę prestiżową placówkę? Może jakiegoś katechetę lub pismaka z jakiejś katolickiej gazetki? Nic mnie nie zdziwi, nawet poseł Sasin....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX