Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko

Trzy osoby zginęły w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką na drodze krajowej nr 8 w Łagiewnikach na Dolnym Śląsku. Trasa Wrocław-Kłodzko została zablokowana.

W poniedziałek (21 listopada) po godzinie 13 doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej numer 8 na odcinku pomiędzy Łagiewnikami i Jordanowem Śląskim (woj. dolnośląskie). Z nieznanych dotąd przyczyn samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Łącznie w zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy. 

Zobacz wideo Hołownia nie dopuścił do głosu Suskiego. "Mam prawo, żeby w każdym czasie zabrać głos"

Śmiertelny wypadek na Dolnym Śląsku. Osobówka zderzyła się z ciężarówką

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód osobowy uderzył w samochód ciężarowy, a następnie odbił się i został uderzony przez kolejną ciężarówkę. W efekcie osobówka i samochód ciężarowy znalazły się w rowie. Według informacji przekazanych TVN24 przez komisarza Marcina Ząbka z policji w Dzierżoniowie samochodem podróżowały dwie osoby dorosłe i dziecko

Wszystkie osoby podróżujące osobówką po przyjeździe służb przebywały w pojeździe bez oznak życia. -Strażacy wydostali je za pomocą narzędzi hydraulicznych i przekazali ratownikom medycznym. Po przebadaniu poszkodowanych osób i próbie resuscytacji krążeniowo-oddechowej stwierdzono zgon całej trójki. Obecnie trwa próba podniesienia samochodu ciężarowego i sprawdzenia, czy pod nim nie znajdują się kolejne ofiary - relacjonował asp. Paweł Matuszewski z PSP Dzierżoniów cytowany przez portal doba.pl.

Utrudnienia w ruchu potrwają do godziny 17

W miejscu wypadku działa 10 zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Wrocławia. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przekazał, że droga w miejscu zdarzenia, na trasie Wrocław-Kłodzko jest całkowicie zablokowana. Policja przygotowała objazd przez Strzelin. Według informacji opublikowanych przez Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia w rejonie miejsca zdarzenia mogą potrwać do godziny 17. 

Więcej o: