Zbliżają się Mikołajki. Rydzyk zachęca rodziców do kupienia dzieciom podręcznika do HiT

Katarzyna Rochowicz
Ojciec Tadeusz Rydzyk doradza rodzicom, nauczycielom i dziadkom, co kupić dzieciom na zbliżające się Mikołajki i święta Bożego Narodzenia. Na liście jest między innymi... podręcznik do Historii i Teraźniejszości. - Dzieci trzeba wychowywać z rozumem chrześcijańskim, katolickim i polskim - zaznaczył szef Radia Maryja.

Na stronie Radia Maryja w poniedziałek pojawił się nietypowy apel ojca Tadeusza Rydzyka. "Jest okazja do wykonania drobnego gestu wychowania: zbliża się 6 grudnia i Boże Narodzenie - czas prezentów. Pomyślmy o dobrych, budujących szlachetnego ducha prezentach: o książkach dla dzieci, młodzieży, dorosłych" - przekazał szef Radia Maryja. Tym prezentem i "budującą" książką ma być... kontrowersyjny podręcznik do Historii i Teraźniejszości prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Zobacz wideo Posłowie PiS zakłócają obrady Sejmu. Poseł Adamczyk stał przy mównicy podczas głosowania

"Nie bądźmy leniami intelektualnymi". Rydzyk zachęca do kupowania dzieciom podręcznika do HiT

Rydzyk zwrócił się do nauczycieli, rodziców i dziadków, pisząc: "(...) na pewno chcielibyście mieć w przyszłości pociechę z Waszych dzieci. Niech pociechę ma też Pan Bóg". Zwraca uwagę, że dzieci trzeba wychowywać, nie tylko z miłością, ale i rozumem "chrześcijańskim, katolickim i polskim".

Szef Radia Maryja zwraca uwagę, że w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami oraz Bożym Narodzeniem, można pomyśleć o "dobrych, budujących szlachetnego ducha prezentach", a takie można znaleźć w katalogu księgarni wysyłkowej Fundacji "Nasza Przyszłość" ze Szczecinka. Rydzyk w swojej odezwie apeluje, aby "nie być leniami intelektualnymi" i brać "coś do czytania", bo to "rozwija człowieka". Ale trzeba "brać dobre rzeczy, żebyśmy byli dobrzy".

Zaczynajmy od dzieci. Mogę polecić m.in. serię pięknych książek państwa Joanny i Jarosława Szarków 'Kocham Polskę'. Wśród książek dla młodzieży (i nie tylko) jest "Historia i Teraźniejszość" prof. Wojciecha Roszkowskiego czy książki o 15-letnim bł. Carlo Acutisie, geniuszu informatycznym. Jest wiele dobrych książek dla pragnących jeszcze bardziej życia wiarą, np. ks. kard. Roberta Saraha "Katechizm życia duchowego"

- poleca duchowny.

Następnie zaznacza, że "dzieci i młodzież to przyszłość", a "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" oraz, że "wychowanie katolickie i patriotyczne w domach w dużej mierze jest zaniedbane, a szkoła i Kościół nie wszystko zrobią".

"Dlatego najważniejsza jest rodzina: babcia, dziadziuś, rodzice, chrzestni" - kończy Rydzyk.

Proces przeciwko Roszkowskiemu. Chodzi o słowa zawarte w podręczniku do HiT

Przypomnijmy, że w listopadzie ruszył proces, w którym prof. Wojciech Roszkowski odpowie za podręcznik do HiT-u, a dokładnie za fragment o "produkcji" i "hodowli" ludzi. Proces wytoczył ojciec dziecka poczętego dzięki in vitro. Kamil Mieszczankowski wytoczył prof. Roszkowskiemu i Białemu Krukowi proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych. Uznał słowa z podręcznika do HiT-u za stygmatyzujące. Mężczyzna domaga się przeprosin oraz wpłaty 10 tys. złotych na konto "Stowarzyszenia na rzecz leczenia niepłodności i wspierania adopcji Nasz Bocian".

Co dokładnie napisał Roszkowski w książce? "Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju "produkcję"? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej" - brzmi fragment podręcznika.

Więcej o: