Sędzia TK o kulisach kolizji. Dlaczego odmówił badania alkomatem po kolizji? "Mam takie prawo"

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, który uczestniczył w kolizji, odniósł się do zdarzenia, które miało miejsce w poniedziałek. Bartłomiej Sochański zapewnił, że był trzeźwy w momencie zdarzenia. Opisał też czynności przeprowadzone przez policję. Jak tłumaczył, ich przebieg sprawił, że nie zgodził się na badanie alkomatem.

Bartłomiej Sochański zabrał głos w sprawie kolizji, w którym uczestniczył. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego opisał dziania policjantów, którzy badali stan jego trzeźwości. Stwierdził, że nie zgodził się na badanie alkomatem, "bo ma takie prawo".

Zobacz wideo Potrącenie 16-latka przebiegającego przez ulicę w Mysłowicach

Policja chciała zbadać alkomatem sędziego TK po kolizji. "Powiedziałem, że dziękuję, skorzystam z immunitetu"

Bartłomiej Sochański powiedział "Super Expressowi", że funkcjonariusze dwukrotnie próbowali zbadać stan jego trzeźwości, a za pierwszym razem sędzia TK się na to zgodził. - Rezultat był "zero". Dopiero gdy podałem legitymację sędziowską, pan policjant zarządził kolejne badanie, wyciągając kolejny alkomat. Powiedziałem, że dziękuję bardzo, skorzystam ze swojego immunitetu - oznajmił.

Sochański zapewnił, że nie znajdował się pod wpływem alkoholu w momencie zdarzenia. - Jestem pewien, że jestem absolutnie trzeźwy, nic nie piłem, nie ma co do tego wątpliwości - przekazał sędzia TK. Dodał, że badanie miało charakter rutynowy i przeszedł je również drugi kierowca uczestniczący w kolizji.

Warszawa. Kolizja sędziego TK. Bartłomiej Sochański uczestniczył w "zdarzeniu komunikacyjnym"

Jak pisaliśmy, do kolizji doszło w poniedziałek 20 listopada około godziny 10 w alei Szucha w Warszawie. Na ulicy, przy której zlokalizowana jest między innymi siedziba TK, zderzyły się dwa mercedesy. Trybunał Konstytucyjny potwierdził, że Bartłomiej Sochański uczestniczył w "zdarzeniu komunikacyjnym". "Bezpośrednio po zdarzeniu, po podjęciu czynności przez policję, sędzia poddał się badaniu alkomatem, który nie wykazał alkoholu w wydychanym powietrzu" - przekazano w oświadczeniu TK.

Więcej o: