Agresywny kierowca zaatakował emeryta, który go wyprzedził. Wybił mu szybę i odjechał

Na ulicy Bułgarskiej w Poznaniu agresywny mężczyzna zajechał drogę innemu kierowcy i wybił szybę w jego pojeździe. Następnie, jak gdyby nigdy nic, odjechał z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje sprawcy ataku. - Znamy jego dane oraz numer rejestracyjny pojazdu - podał rzecznik KWP w Poznaniu.

W poniedziałek (20 listopada) na ulicy Bułgarskiej przy skrzyżowaniu z ul. Marcelińską w Poznaniu (woj. wielkopolskie) agresywny mężczyzna zaatakował innego kierowcę - wybił szybę jego pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawą zajmują się policjanci z komisariatu Poznań-Grunwald.

Zobacz wideo Finlandia i Polska deklarują wsparcie dla Ukrainy. "Podjęliśmy decyzję o przekazaniu 20. pakietu pomocowego"

Agresywny mężczyzna zaatakował kierowcę. Wybił mu szybę i odjechał

O sprawie poinformowano w mediach społecznościowych na profilu Bandyci drogowi. "Jechał po wszystkich pasach na ulicy Bułgarskiej, a na koniec zaatakował emeryta, który go wyprzedził i wybił mu szybę" - napisano w poście opublikowanym na Facebooku. 

Jak ustaliło TVN24, poszkodowany w ataku mężczyzna zgłosił się na policję, gdzie opisał funkcjonariuszom szczegóły zajścia. Według jego relacji sprawca zajechał mu drogę, a następnie podszedł do niego i wybił szybę w pojeździe od strony kierowcy. Następnie jak gdyby nigdy nic odjechał z miejsca zdarzenia.

Początkowo w mediach społecznościowych pojawiło się doniesienie także o tym, że poszkodowany został "pocięty" przez poszukiwanego mężczyznę. Policja jednak szybko zdementowała te informacje. 

Policja ustaliła dane agresywnego kierowcy oraz numery rejestracyjne samochodu

O sprawie na antenie TVN24 mówił rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak. - Nie znamy dokładnych powodów agresywnego zachowania mężczyzny, najprawdopodobniej chodziło o jakąś sprzeczkę drogową - podkreślił policjant. - Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, ale znamy jego dane oraz numer rejestracyjny pojazdu - dodał Borowiak. 

Więcej o: