Pijana 32-latka wjechała samochodem do rowu. Pogryzła policjanta i straszyła go gruźlicą

Pijana 32-latka wjechała samochodem osobowym do rowu. Kiedy na miejscu zjawili się wezwani przez świadka funkcjonariusze, kobieta stała się agresywna. Policjanci zmuszeni byli użyć siły fizycznej po tym, jak 32-latka znieważyła i pogryzła jednego z nich.

Według relacji nadkomisarza Andrzeja Fijołka, rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie do zdarzenia doszło w piątek (17 listopada) w miejscowości Szczekarków w powiecie opolskim (woj. lubelskie). Policjanci otrzymali informacje o nietrzeźwej kobiecie, która próbuje odjechać samochodem osobowym, po tym jak uprzednio wjechała swoim pojazdem do rowu. 

Zobacz wideo Małgorzata Druciarek o umowie koalicyjnej: Najbardziej bolesny jest ten brak praw reprodukcyjnych

Pijana 32-latka wjechała samochodem do rowu i pogryzła policjanta. Mówiła, że jest chora na gruźlicę

Zgodnie z ustaleniami policjantów, za kierownicą samochodu osobowego siedziała 32-latka. Według relacji świadków po tym jak wjechała do rowu i nie mogła wyjechać, na pomoc ruszył jej pasażer. Mężczyzna próbował wypchnąć samochód, jednak jak podkreślili policjanci "był zbyt pijany, aby to się udało".

Kiedy na miejscu zdarzenia zjawili się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, kobieta stała się agresywna. Pogryzła jednego z funkcjonariuszy po tym, jak ten próbował wyjąć kluczyk ze stacyjki pojazdu. Dodatkowo pijana 32-latka znieważyła policjantów. - Konieczne było użycie środków przymusu w postaci siły fizycznej i kajdanek. Niezbędne okazało się jeszcze przymusowe pobranie od niej krwi, bowiem powiedziała ugryzionemu przez nią policjantowi, że jest chora na gruźlicę - przekazał nadkomisarz Fijołek. 

Kobieta odpowiadać będzie także za znieważenie funkcjonariuszy. Grozi jej do 3 lat więzienia

Agresywna kobieta została umieszczona w policyjnym areszcie. Odpowiadać będzie nie tylko za kierowanie samochodem osobowym pod wpływem alkoholu, ale także za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Zgodnie z Kodeksem karnym 32-latce może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o: