Pijane przedszkolanki opiekowały się dziećmi. Jedna z nich miała we krwi prawie 4 promile

Dwie opiekunki opiekowały się dziećmi w przedszkolu w podkieleckim Lisowie pod wpływem alkoholu. W placówce przebywało tego dnia dziesięcioro maluchów wieku od 2,5 do 6 lat. Kobiety usłyszały zarzuty.

W środę 15 listopada policjanci w Lisowie zostali powiadomieni, że przedszkolanki w przedszkolu w gminie Morawica w powiecie kieleckim prawdopodobnie są w pracy pod wpływem alkoholu. Na miejscu zjawili się funkcjonariusze, którzy sprawdzili trzeźwość opiekunek - informuje RMF24.

- Jedna z nich, 34-latka, miała w organizmie 1,2 promila alkoholu. Natomiast druga z opiekunek (37-latka) miała 3,8 promila - przekazała stacji mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy kieleckiej policji.

Zobacz wideo 19-latek driftował na rondzie. Dostał mandat na 3000 zł

Kobiety usłyszały zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem

Kobiety miały pod opieką dziesięcioro dzieci w wieku od niespełna trzech do sześciu lat. Policjanci zabrali kobiety z placówki i po wytrzeźwieniu doprowadzono je do prokuratury, gdzie usłyszały zarzut narażenia podopiecznych na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu.

Sprawa trafi teraz do sądu.

Więcej o: