Nieoficjalnie: sędzia TK odmówił badania alkomatem. "Zasłonił się immunitetem"

Uczestnikiem poniedziałkowej kolizji dwóch aut w alei Szucha w Warszawie był jeden z sędziów Trybunału Konstytucyjnego - podaje nieoficjalnie tvnwarszawa.pl. Z ustaleń portalu wynika, że sędzia miał odmówić poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zderzenia się dwóch mercedesów doszło w poniedziałek po godz. 10 w alei Szucha w Warszawie. To właśnie przy tej ulicy znajduje się m.in. siedziba Trybunału Konstytucyjnego. Jak podaje tvnwarszawa.pl, jeden z kierowców był trzeźwy, ale drugi nie zgodził się na badanie alkomatem. Jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał zasłonić się immunitetem.

Zobacz wideo Jacek Ozdoba spytany o misję tworzenia rządu Morawieckiego i umowę koalicyjną: Sam pan się uśmiecha, pytając o to

Nieoficjalnie: sędzia TK nie zgodził się na badanie alkomatem

"Przed wejściem do budynku TK pracowały dwie załogi policyjnego Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci sporządzali dokumentację. Na miejsce kolizji wezwany został zespół ratownictwa medycznego, który badał jednego z kierowców. Nie były to jednak na tyle poważne obrażenia, żeby przewieźć pacjenta do szpitala" - czytamy na tvnwarszawa.pl.

Więcej o: