Zwłoki 20-latki w mieszkaniu w Krakowie. Media: Została uduszona przez partnera

- W mieszkaniu w Krakowie znaleziono ciało 20-letniej kobiety - przekazał w rozmowie z Onetem rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Kowalski. Według medialnych doniesień kobieta mogła zostać uduszona przez swojego partnera.

Informację o tragedii jako pierwszy podał serwis RMF FM. Stacja przekazała, że do zabójstwa doszło w jednym z mieszkań przy ul. Bytomskiej w Krakowie. Ciało kobiety zostało znalezione w sobotę wieczorem. 

Zobacz wideo Joanna Scheuring-Wielgus: Koledzy z Trzeciej Drogi nie rozumieją, jak ważne są prawa kobiet

Zabójstwo młodej kobiety w Krakowie. RMF FM: Została uduszona

Jak podaje Onet, ofiara miała 20 lat. W krakowskim Zakładzie Medycyny Sądowej trwa sekcja zwłok kobiety. - Obrażenia na jej ciele wskazują, że do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie - przekazał portalowi Janusz Kowalski, rzecznik Prokuratury w Krakowie.

Według dziennikarzy młoda kobieta została uduszona, a sprawca jest poszukiwany przez policję. Może być nim - uważa RMF FM - 21-letni partner dziewczyny, który po zabójstwie miał kupić bilet lotniczy do Londynu i wylecieć z lotniska Balice.

Śledczy na razie nie podają więcej szczegółów sprawy. 

***

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Bezpłatna infolinia czynna jest całodobowo pod numerem telefonu 800 12 00 02. Więcej informacji znajdziesz na tej stronieJeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: