Czeka nas apogeum deszczu? Wiemy, jaka będzie pogoda 11 listopada. Wszystko przez front

Pogoda na 11 listopada może pokrzyżować plany wypoczynku w plenerze. Polska będzie znajdowała się pod wpływem utrzymującego się frontu atmosferycznego. Synoptycy zapowiadają, że w Święto Niepodległości nastąpi apogeum opadów deszczu.

Święto Niepodległości będzie powodem do świętowania Polaków. Wiele wskazuje jednak, że pogoda nie będzie sprzyjać wypoczynkowi w plenerze. Synoptycy przewidują, że 11 listopada pojawią się intensywne opady deszczu.

Zobacz wideo Robert Feluś: 11 listopada na szczęście nie będzie pewnie tak "gorąco" jak to bywało

Pogoda na Święto Niepodległości. Synoptycy zapowiadają, że 11 listopada będzie deszczowo

Pogoda będzie spowodowana oddziaływaniem strefy frontu atmosferycznego, który utrzyma się w Polsce już od czwartku. Według synoptyków z portalu fanipogody.pl Polska znajdzie się pod wpływem strefy opadów deszczu od piątku. Natomiast w sobotę 11 listopada przypadnie ich apogeum.

Jak informowaliśmy w artykule wyżej, opady deszczu będą obejmowały niemal całą Polskę w okresie od 9 do 15 listopada. Zdaniem synoptyków szczyt ich intensywności przypadnie na 11 listopada. Drugim terminem, kiedy pogoda ponownie przyniesie intensywny deszcz, ma nastąpić 15 listopada. Wraz z opadami wystąpią spadki temperatury.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazali, że Święto Niepodległości zapowiada się pochmurnie, a w rejonach podgórskich mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 do 10 stopni Celsjusza. Chłodniej tego dnia będzie w rejonach podgórskich Karpat, gdzie termometry wskażą około 3 stopnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

Pogoda. Synoptycy przewidują, że niedziela będzie podobna do warunków atmosferycznych z 11 listopada

Podobna pogoda wystąpi w niedzielę, ponieważ za oknami nadal będzie pochmurno z opadami deszczu. Na Podhalu spodziewany jest ponowny przymrozek wynoszący około -1 stopnia. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 9 stopni Celsjusza, natomiast na Podhalu termometry wskażą 2 stopnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. Natomiast na północy powieje z kierunku północnego i północno-wschodniego.

Więcej o: