Pojechał na jazdę próbną motocyklem. 52-latek uderzył w balkon i zginął na miejscu

W Namysłowie podczas sobotniej jazdy próbnej doszło do śmiertelnego wypadku. 52-letni motocyklista zginął po uderzeniu w balkon jednego z bloków mieszkalnych. Policja zaapelowała do kierowców, ponieważ "droga nie zawsze wybacza".

Policja przekazała, że w sobotę 4 listopada w mieście Namysłów (woj. opolskie) doszło do tragicznego zdarzenia. Zginął 52-letni mężczyzna, który według doniesień Polskiej Agencji Prasowej chciał kupić motocykl. Wypadek wydarzył się podczas jazdy próbnej, na którą udał się kierowca.

Zobacz wideo Kolizja na rondzie. Kierowca przesadził z prędkością i... alkoholem

Namysłów. Śmiertelny wypadek motocyklisty podczas jazdy próbnej. 52-latek uderzył w balkon

Mieszkaniec powiatu namysłowskiego podczas jazdy stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w balkon jednego z bloków mieszkalnych. Jak przekazał TVN24, wypadek zgłoszono około godziny 13:00. Na miejsce skierowano wówczas patrol policji, zastęp straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego, który stwierdził śmierć 52-latka na miejscu. Policja przekazała, że zabezpieczyła ślady i przesłuchała świadków. W sprawie jest prowadzone śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kluczborku.

Policja apeluje do kierowców. "Droga nie zawsze wybacza"

Policja zaapelowała do kierowców o ostrożność. "Pogoda sprawia, że sezon motocyklowy cały czas trwa. Jednak miejscami warunki mogą być zdecydowanie bardziej wymagające. Dlatego apelujemy o zachowanie większej ostrożności. Droga nie zawsze wybacza nawet drobne błędy" - przekazała Policja Namysłów w mediach społecznościowych.

Według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu w 2022 roku odnotowanych zostało 21 324 wypadki drogowych. To o 1 492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2 216 wypadków mniej niż w roku 2020. Choć liczba w ostatnich latach maleje, nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęło 1 883 osoby.

Więcej o: