Zderzenie czołowe pod Pobiedziskami. Obaj kierowcy zginęli na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło w czwartkowy poranek. Na drodze wojewódzkiej nr 194 przed miejscowością Pobiedziska w Wielkopolsce zderzyły się czołowo dwa samochody. Obaj kierowcy ponieśli śmierć na miejscu.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu poinformowała, że w czwartek 2 listopada przed miejscowością Pobiedziska (woj. wielkopolskie, powiat poznański) doszło do tragicznego wypadku. Na drodze wojewódzkiej nr 194 w kierunku Poznania zderzyły się czołowo dwa samochody. Policja przekazała szczegóły na temat zdarzenia w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Wjechał pod prąd na drogę ekspresową S7. Wiózł dzieci!

Pobiedziska. Tragiczny wypadek na DW194 w kierunku Poznania. Kierowcy zginęli na miejscu

"Tragicznie rozpoczął się ten poranek" - napisała w komunikacie policja i sprecyzowała, że do zdarzenia doszło tuż po godzinie 6:00. Kierowcy pojazdów zginęli na miejscu wskutek czołowego zderzenia. "Uważajcie, bo w tym miejscu są utrudnienia, policjanci z ruchu drogowego wyznaczyli objazdy i kierują ruchem" - ostrzegli funkcjonariusze. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przed służby. 

Wielkopolska. Wypadek w miejscowości Bronisławka doprowadził do śmierci dwóch kobiet

Jak informowaliśmy, kilka dni temu w województwie wielkopolskim zginęły w wypadku dwie kobiety. W sobotę 28 października na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Bronisławka (pow. ostrzeszowski) w środku lasu, na prostym odcinku drogi, zderzyły się dwa samochody osobowe. - Jeden z pojazdów zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył bokiem w pojazd, który jechał w drugą stronę - powiedział w rozmowie z TVN24 mł. bryg. Łukasz Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Ratownicy orzekli, że poszkodowane osoby były ciężko ranne, a jedna z nich nie wykazywała funkcji życiowych. Pomimo prób, nie udało się uratować życia jej oraz drugiej kobiety. Natomiast dwie osoby zostały zabrane do szpitala ze zranieniami i otarciami.

Według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu w 2022 roku odnotowano 21 324 wypadki drogowe. To o 1 492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2 216 wypadków mniej niż w roku 2020. Choć liczba w ostatnich latach maleje, nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęło 1 883 osoby.

Więcej o: