Koszmarny wypadek koło Grójca. Auta stanęły w płomieniach. Nie żyją dwie osoby

Katarzyna Rochowicz
Na drodze krajowej numer 50 w woj. mazowieckim zderzyły się dwie ciężarówki. Nie żyją dwie osoby. Trasa jest zablokowana w obu kierunkach.

Do tragicznego zdarzenia doszło po godzinie 5:00 rano w miejscowości Przęsławice w gminie Pniewy (woj. mazowieckie).

Zobacz wideo Wjechał pod prąd na drogę ekspresową S7. Wiózł dzieci

Śmiertelny wypadek w Przęsławicach. Nie żyją dwie osoby

Zderzyły się dwa samochody ciężarowe, w tym cysterna. "Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Trasa numer 50 w obu kierunkach jest zablokowana" - poinformowała Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Grójcu.

- Zderzyły się dwa samochody ciężarowe, w tym cysterna, która przewoziła produkty łatwopalne. W wyniku zdarzenia samochody się zapaliły. Niestety po dogaszeniu pożaru, w kabinach ujawniono dwa ciała - powiedziała na antenie TVN24 Agnieszka Wójcik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Jak przekazano, na miejscu pracowało łącznie 12 samochodów pożarniczych. Trasa numer 50 jest zablokowana w obu kierunkach. Służby wyjaśniają przyczyny tragedii.

Policja o dniu Wszystkich Świętych: Trudny czas dla uczestników ruchu drogowego

Tymczasem w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych policja apeluje o rozsądek na drogach. "Pamiętajmy o zachowaniu rozsądku i zadbaniu o bezpieczeństwo swoje i innych, aby ten czas pamięci o zmarłych przebiegł spokojnie" - pisze policja na swojej stronie internetowej. "Policjanci ruchu drogowego będą pomagać bezpiecznie dostać się podróżującym w miejsca, które tradycyjnie odwiedzamy w czasie świąt. Będą także reagować na popełniane wykroczenia, w szczególności te, które stanowią główną przyczynę wypadków drogowych, między innymi na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą również uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec pieszych" - głosi komunikat.

Uczulono także pieszych, by mieli na uwadze własne bezpieczeństwo i nosili odblaski w sposób widoczny dla innych kierowców. 

Więcej o: