Pogoda na poniedziałek. Słonecznie, nawet 20 stopni C., ale w nocy spora zmiana

Prognozy pogody wskazują, że weekendowe rozpogodzenie utrzyma się również na początku tygodnia. W poniedziałek (30 października) w Polsce spodziewać się możemy temperatury sięgającej kilkunastu stopni oraz większych przejaśnień. W nocy pojawić mogą się jednak chmury deszczowe, które utrzymają się do kolejnego dnia.

Weekend przyniósł w wielu miejscach Polski rozpogodzenie oraz znaczący wzrost temperatury powietrza. Ostatnie prognozy pogody wskazują, że podobne warunki utrzymają się w kraju również w poniedziałek (30 października). Według synoptyków w niektórych regionach może być to jeden z najcieplejszych dni w tym okresie.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Prognoza pogody na poniedziałek. Miejscami na termometrach nawet 20 stopni

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW wskazuje, że na najwyższą temperaturę liczyć mogą mieszkańcy południowo zachodniej Polski. W ciągu dnia w województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim termometry pokażą od 19 do 20 stopni Celsjusza. Podobne warunki zaobserwujemy w centrum kraju, gdzie najwyższa temperatura wynieść może 17 stopni. W regionach tych możemy spodziewać się również mniejszego zachmurzenia, co oznacza, że w ciągu dnia dotrze do nas więcej słońca.

Nieco niższa temperatura utrzymywać będzie się na terenach północnej Polski, gdzie termometry wskażą wartości od 13 do 15 stopni. Mieszkańcy województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego spodziewać mogą się ponadto większego zachmurzenia z okazjonalnymi przejaśnieniami. Na Pomorzu i Suwalszczyźnie mogą wystąpić niewielkie, przelotne opady deszczu.

Pogoda na 30 października. W nocy Polska znajdzie się w zasięgu niżu

Modele prognostyczne opracowane przez portal Windy.com wskazują, że z poniedziałku na wtorek zachodnia część Polski znajdzie się w zasięgu niżu. W godzinach nocnych w regionach tych wystąpi większe zachmurzenie oraz pojawią się opady. Najwięcej deszczu spaść może w południowozachodniej części kraju. Jednocześnie w ciągu nocy utrzyma się dwucyfrowa temperatura osiągająca wartość do 11 stopni w centrum oraz do 14 stopni na południu Polski.

Chmury deszczowe utrzymają się nad Polską do kolejnego dnia, w efekcie czego spodziewać możemy się również mniejszych przejaśnień. We wtorek przejściowe opady wystąpić mogą na terenie całego kraju, osiągając najwyższe wartości w województwach zachodnich. Choć przez wiszące nad krajem chmury przebije się znacznie mniej promieni słońca, temperatura wciąż wynosić może kilkanaście stopni. Najcieplej ponownie będzie w centrum i na południu Polski, gdzie termometry pokażą od 15 do 16 stopni. Nieco chłodniej będzie nad morzem, gdzie temperatura sięgnie maksymalnie 14 stopni.

Więcej o: