Mentzen: Nie poprzemy ani rządu PO, ani rządu PiS. Konfederacja po spotkaniu z prezydentem

- Zapowiedzieliśmy, zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami, że nie poprzemy rządu Platformy Obywatelskiej, ani rządu Prawa i Sprawiedliwości - powiedział po spotkaniu z prezydentem Sławomir Mentzen lider Konfederacji. Przedstawiciele partii jako ostatni wzięli udział w konsultacjach z Andrzejem Dudą.

25 października zakończyła się ostatnia tura konsultacji Andrzeja Dudy z przedstawicielami partii, które zasiądą w Sejmie. Tego dnia prezydent spotkał się z politykami Trzeciej Drogi, Nowej Lewicy oraz Konfederacji.

Zobacz wideo Sebastian Mikosz: Argumentem przeciw CPK jest brak dialogu, nie może taki projekt powstawać przeciw komuś.

Konsultacje prezydenta z Konfederacją zakończone. Sławomir Mentzen: Nie poprzemy rządu PO, ani rządu PiS-u

W ostatnim spotkaniu, które zakończyło się po godz. 16.00, uczestniczyli Krzysztof Bosak, Sławomir Mentzen, Grzegorz Braun, Włodzimierz Skalik i Przemysław Wipler. - Zapowiedzieliśmy, zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami, że nie poprzemy rządu Platformy Obywatelskiej, ani rządu Prawa i Sprawiedliwości. Naszym interesem jest realizowanie naszego programu, w związku z czym będziemy oczywiście popierać wszystkie ustawy, które uważamy za słuszne, sprzeciwiać się ustawom, które uważamy za szkodliwe, niezależnie od tego, kto te ustawy będzie proponował - powiedział Sławomir Mentzen po zakończonym spotkaniu z Andrzejem Dudą.

 

- Jesteśmy partią, która proponuje zmianę na scenie politycznej, oferujemy Polakom prawdziwą alternatywę, opartą na podejściu merytorycznym. Jeżeli przyjdzie nam być w tej kadencji opozycją, to jesteśmy gotowi reprezentować interesy Polaków, dbać o polski interes narodowy, o polską rację stanu, niezależnie od tego, jaka się wyłoni konstelacja. Ze spokojem przyglądamy się tym konsultacjom, które odbyły się przed nami - dodał Krzysztof Bosak. - Niezależnie od tego, którzy politycy, z jakich partii będą pełnić jakie funkcje, by będziemy patrzeć im na ręce - zapewnił.

Konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy z komitetami wyborczymi

Grażyna Ignaczak-Bandych z Kancelarii Prezydenta poinformowała w serwisie X, że 26 września o godz. 12.00 prezydent Andrzej Duda podsumuje przebieg konsultacji z przedstawicielami komitetów wyborczych.

"Prezydent zadeklarował otwartość na dialog i współpracę w sprawach najważniejszych dla Polski, ze szczególnym uwzględnieniem swoich zobowiązań wobec wyborców" - przekazała Grażyna Ignaczak-Bandych.

Więcej o: