19-latek uderzył w przyczepę ciągnika. Jego samochód doszczętnie spłonął

W miejscowości Krężlewice (woj. łódzkie) na drodze krajowej nr 91 samochód osobowy wjechał w tył przyczepy ciągnika. W wyniku zderzenia auto, które prowadził 19-latek, stanęło w płomieniach. Młody kierowca został przetransportowany do szpitala.

W czwartek (19 października) około godziny 19 do służb wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 91 pod Łęczycą (woj. łódzkie). W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. 

Zobacz wideo Burza "Babet" uderzyła w Wielką Brytanię. Zalania i realne zagrożenie powodzią w Szkocji [Źródło: Reuters]

Krężlewice. 19-latek zderzył się z ciągnikiem. Jego auto spłonęło

Według wstępnych ustaleń policji 19-letni kierowca samochodu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na przyczepę ciągnika rolniczego, którym jechał 43-letni mężczyzna. - Obaj kierujący byli trzeźwi. Do szpitala został przetransportowany 19-letni mieszkaniec Łęczycy - poinformowała mł. asp. Katarzyna Pietrzak z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, cytowana przez Radio Łódź. Sprawcę kolizji, ukarano mandatem karnym.

Młodszy brygadier Jędrzej Pawlak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi przekazał TVN24, że samochód 19-latka spłonął doszczętnie. 

Wypadek na DK91. Strażacy pomogli rannemu kierowcy

W akcji, która według informacji przekazanych przez "Dziennik Łódzki" trwała ponad dwie godziny, udział brało pięć zastępów straży pożarnej: dwa zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy, dwa zastępy z OSP w KSRG (OSP Daszyna i OSP Topola Królewska) oraz jeden zastęp z OSP spoza KSRG (OSP Jarochów). Łącznie było to aż 25 strażaków, którzy w pierwszej chwili udzielili pomocy poszkodowanemu 19-latkowi. Młody kierowca skarżył się na ból ręki. Następnie strażacy przystąpili do gaszenia pojazdu. W miejscu zdarzenia droga krajowa nr 91 pozostawała zablokowana przez kilka kolejnych godzin.

Więcej o: