Rozpędzony pociąg przeciął w Płocku drogę autobusowi. Dlaczego rogatki nie były opuszczone? [WIDEO]

Kierowca autobusu zareagował w ostatniej chwili, zanim jego drogę przeciął rozpędzony pociąg. Jak się okazało, na przejeździe kolejowym w Płocku nie były opuszczone rogatki. Komunikacja Miejska Płock udostępniła wideo ze zdarzenia i zaapelowała do PKP.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku (woj. mazowieckie). W czwartkowy poranek (5 października) w pobliżu przejazdu pojawił się autobus, który kursuje tą trasą. Rogatki nie były opuszczone, więc kierowca początkowo nie był świadomy zagrożenia, które nadeszło chwilę później. O sprawie poinformowała Komunikacja Miejska Płock.

Zobacz wideo 36-latek jadący obwodnicą Góry Kalwarii na liczniku miał 203 km/h

Płock. Pociąg przeciął drogę autobusowi na przejeździe kolejowym. Kierowca zareagował w ostatniej chwili

Maszynista uruchomił sygnały dźwiękowe w ostatniej chwili przed przejazdem przez ulicę Wyszogrodzką. Niewiele brakowało, aby kierowca autobusu wjechał na tory, ale w porę zatrzymał pojazd. Pociąg z dużą szybkością przeciął drogę autobusowi. Skrajnie niebezpieczna sytuacja nie zakończyła się tragedią tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy. Wideo ze zdarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych.

Według doniesień portalu Nowy Płock kierowca powiadomił o zdarzeniu dyspozytora. Informacja trafiła również do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejscu pojawiła się policja, która ustaliła, że kierowca był trzeźwy. W międzyczasie przejechał kolejny pociąg, ale systemy bezpieczeństwa zadziałały już prawidłowo.

Komunikacja Miejska Płock zaapelowała do PKP. "Nie możemy ignorować tej kwestii"

"Ten incydent skrajnie podkreśla pilną potrzebę skrupulatnego nadzoru nad wszystkimi przejazdami kolejowymi. Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i pasażerów jest absolutnym priorytetem, a dzisiejsza sytuacja wyraźnie dowodzi, że nie możemy ignorować tej kwestii" - napisała Komunikacja Miejska Płock

Zaapelowano również do Polskich Kolei Państwowych o natychmiastowe działania mające na celu wyeliminowanie podobnych sytuacji. "Jednocześnie przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz o natychmiastowym zgłaszaniu wszelkich awarii lub nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu" - przekazała KM Płock.

Więcej o: