Cyklon Oli przyniesie wichury do 80 km/h, pojawią się burze i śnieg. Alerty IMGW dla 4 województw

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla czterech województw. Wichury będą osiągać nawet 80 km/h. W części kraju mogą wystąpić burze, prognozowane są także opady śniegu w górach. Wpływ na takę pogodę ma cyklon Oli, który zbliżył się do Polski.

Prognozy na 5 października pokazują, że mieszkańcy Polski powinni przygotować się na wichury oraz burze, które mogą nawiedzić nasz kraj. Będzie to związane z kolejnym cyklonem nadciągającym nad Polskę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla czterech województw. Synoptycy ostrzegają ich mieszkańców przed silnym wiatrem.

Zobacz wideo Burze uderzyły w Polskę. Towarzyszyły im gradobicia, ulewy i silny wiatr

IMGW ostrzega przed wichurami. Porywy wiatru osiągną do 80 km/h. Możliwe burze i opady deszczu

IMGW wydało alerty pierwszego stopnia dla powiatów znajdujących się na terenie czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W województwie zachodniopomorskim alerty będą obowiązywać do godziny 20. W pozostałych trzech województwach ostrzeżenia będą ważne dwie godziny dłużej. Wiatr w porywach może osiągać do 80 km/h.

Synoptycy zapowiadają, że 5 października pogoda będzie w większości kraju pochmurna. W północnych rejonach Polski mogą wystąpić opady deszczu i burze. Prognozowane są także słabe opady śniegu w Tatrach. Temperatura ma wynieść maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 19 stopni na zachodzie kraju.

Cyklon Oli nad Polską. Prognozy pogody pokazują, że silny wiatr może się utrzymać przez kolejne dni

Niedawno nad Polską przeszedł front szkwałowy. Silny wiatr łamał drzewa i powodował lokalnie szkody dla mieszkańców. Portal dobrapogoda24.pl zauważa, że w najbliższych dniach takie sytuacje mogą się powtarzać.

Po przejściu cyklonu Noah Polska znalazła się w strefie oddziaływania kolejnego ośrodka niżowego. Tym razem jest nim cyklon Oli. Z prognoz wynika, że w nadchodzący weekend mogą wystąpić w Polsce kolejne wichury.

Więcej o: