"Wiadomości" pokazały jeden pasek 27 razy. Członek rady TVP złożył do KRRiT skargę

Członek Rady Programowej Telewizji Polskiej złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na "Wiadomości". Krzysztof Luft uważa, że TVP dyskryminuje Polaków, którzy nie głosują na Prawo i Sprawiedliwość. Luft przywołał pewien pasek, stawiający PiS w korzystnym świetle, który pokazano w "Wiadomościach" aż 27 razy. Jego treść ani razu nie uległa zmianie.

"Polacy stawiają na Prawo i Sprawiedliwość", przekonują pracownicy TVP. Pasek o takiej treści pokazano na antenie "Wiadomości" aż 27 razy. Krzysztof Luft złożył w tej sprawie oficjalną skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Członek Rady Programowej Telewizji Polskiej uważa, że przekaz programu informacyjnego TVP ma propagandowy charakter i "wyklucza ze wspólnoty narodowej Polaków", którzy nie głosują na Prawo i Sprawiedliwość.

Zobacz wideo Awantura i przepychanki na konferencji Donalda Tuska przed siedzibą TVP. Michał Rachoń w roli głównej

KRRiT zajmie się skargą na "Wiadomości" TVP. "Polacy głosujący na PiS nigdy większości nie stanowili"

3 października Krzysztof Luft poinformował o skardze wysłanej do KRRiT. Członek Rady Programowej Telewizji Polskiej stwierdził, że pasek "Polacy stawiają na Prawo i Sprawiedliwość", pokazany wielokrotnie przez TVP, "jest dyskryminacyjny w stosunku do tych wszystkich, którzy na PiS nie głosują".

"Wyklucza ze wspólnoty narodowej Polaków, tych z nas, którzy stawiają na inne partie i stanowią zresztą większość, bo przecież Polacy głosujący na PiS nigdy większości nie stanowili" - zauważył Krzysztof Luft w poście opublikowanym na Twitterze.

"Wiadomości" TVP od 2019 do 2023 roku 27 razy przekonywały, że "Polacy stawiają na Prawo i Sprawiedliwość"

Członek Rady Programowej Telewizji Polskiej stwierdził, że pasek pokazywany przez "Wiadomości" stanowi "jaskrawe naruszenie art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji, który zakazuje publikowania treści dyskryminujących ze względu na poglądy polityczne".

Krzysztof Luft dołączył do swojego postu kompilację kadrów z "Wiadomości", na których uchwycono pasek pokazany widzom TVP 27 razy. Wynika z niej, że belka "Polacy stawiają na Prawo i Sprawiedliwość" była prezentowana przez Telewizję Polską od 2019 do 2023 roku.

Więcej o: