Uszkodzone F-15 na niebie nad Bełchatowem. Mieszkańcy zaniepokojeni widokiem [WIDEO]

Nad bełchatowskim niebem mieszkańcy mogli zaobserwować dziś lot uszkodzonego w ich ocenie samolotu F-15. W sieci pojawiły się nagrania, które przedstawiają całe zdarzenie. Myśliwiec eskortować miały polskie samoloty. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku poinformowała, że żaden ze stacjonujących tam samolotów nie miał problemów technicznych.

Wczesnym popołudniem mieszkańcy Bełchatowa zobaczyli na niebie uszkodzony w ich ocenie od prawej strony wojskowy samolot. Jak relacjonuje lokalny portal EBE24.pl, był to myśliwiec F15. 

Zobacz wideo Na kogo głosować? ORB przedstawia program Konfederacji

Z relacji internautów wynika, że maszyna leciała w eskorcie polskich samolotów. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne nagrania:

Rzecznik Lotnictwa Taktycznego odsyła media do Rammstein

Lokalne media poprosiły o komentarz rzecznika 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. - Żaden z polskich statków powietrznych, które stacjonują w Łasku, nie miał żadnych problemów technicznych - odpowiedział ppor. Marek Sobieraj

Przekierował on dziennikarzy do swojego odpowiednika w siłach powietrznych USA, stacjonujących w Rammstein.

Maszyna to prawdopodobnie McDonnell Douglas F-15 Eagle - amerykański ciężki myśliwiec przewagi powietrznej, przeznaczony do działań w każdych warunkach atmosferycznych.

Więcej o: