Spadek z 28 do 14 stopni. Słoneczną pogodę zakłóci cyklon Noah. Nadciągną wichury i lokalne burze

Pogoda w Polsce będzie niestabilna za sprawą strefy aktywnego frontu atmosferycznego znad Niemiec. Cyklon Noah pozostawi po sobie spadek temperatury oraz lokalne wichury i burze. Synoptycy poinformowali, kiedy można spodziewać się ochłodzenia.

Według doniesień portalu dobrapogoda24.pl, Polska będzie we wtorek 3 października w zasięgu wyżu i pod wpływem adwekcji bardzo ciepłego powietrza. To spowoduje podmuch lata - dużo słońca i wysokie temperatury. Prognozy wskazują jednak, że pogoda zmieni się jeszcze tego samego dnia.

Zobacz wideo 36-latek jadący obwodnicą Góry Kalwarii na liczniku miał 203 km/h

Pogoda. Polska początkowo będzie pod wpływem ciepłego frontu. Wtedy pojawi się cyklon Noah

Synoptycy z IMGW poinformowali, że wtorek będzie w Polsce pogodny. Jedynie na Pomorzu po południu spodziewany jest wzrost zachmurzenia do dużego, a razem z nim może pojawić się przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 do 26 stopni Celsjusza, a na zachodzie będzie do nawet 28 stopni.

Wiatr będzie umiarkowany, a okresami dość silny, ponieważ w porywach wyniesie do 65 km/h. Natomiast w rejonach podgórskich można spodziewać się wiatru wynoszącego do 75 km/h z kierunku południowo-zachodniego. Wysoko w górach porywy wyniosą do 80 km/h. 

Cyklon Noah zakłóci pogodę w Polsce. Pojawią się wichury, opady deszczu i lokalne burze

Początkowo słoneczna pogoda przyniesie nagłe zaskoczenie w postaci niestabilnych warunków atmosferycznych. Ciepło zostanie gwałtownie zakłócone przez cyklon Noah, który wkroczy do Polski z zachodu i skieruje się na wschód.

Sytuacja zmieni się późnym popołudniem lub wieczorem, kiedy znad Niemiec zacznie wkraczać strefa aktywnego frontu atmosferycznego. Wówczas za wichury, opady deszczu, a nawet lokalne burze odpowiedzialny będzie cyklon Noah. Jego aktywny front chłodny sprowadzi znacznie chłodniejsze masy powietrza. Centrum cyklonu przemieści się nad północno-zachodnią Rosję w środę, pozostawiając w Polsce zmianę w postaci spadku temperatury w wielu regionach do 14-20 stopni.

Więcej o: